Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

INFORMACJA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI I DRÓG

Single

Laur i medale kapituły TERRA PREMISLIENSIS wręczone

W dniu wczorajszym w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przemyślu odbyła się uroczysta gala wręczenia Statuetki  Przemyski „LAURTERRA PREMISLIENSIS” oraz honorowych medali „LIDER SUKCESU”, która zorganizowana została z inicjatywy Przemyskiego Konwentu Społeczno-Gospodarczego. Zebranych powitał gospodarz miejsca Jan Pączek Starosta Przemyski, następnie głos zabrał Jan Piszak Prezes Przemyskiego Konwentu Społeczno-Gospodarczego wprowadzając zebranych w motywy jakie kierowały kapitułą, która postanowiła wyróżnić  statuetką i medalem osoby wyróżniające się w swojej działalności społeczno-gospodarczej. Następnie zabrał głos Jerzy Góralewicz Przewodniczący Kapituły Statuetki „LAURTERRA PREMISLIENSIS” odczytując uchwałę nr 2/2021 w sprawie nadania Statuetki „LAURTERRA PREMISLIENSIS”dla  lek. Włodzimierza Bodnara z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Optima w Przemyślu. Doceniono tym samym jego „szczególne zasługi i osiągnięcia w opiece medycznej nad mieszkańcami Ziemi Przemyskiej oraz duże sukcesy w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19.”Lek. Włodzimierz Bodnar, jako pierwszy w Polsce, rozpoczął leczenie amantadyną pacjentów chorych na COVID-19. Lek wypróbował najpierw na sobie. Do szerszego grona odbiorców dotarł poprzez media, szczególnie te społecznościowe.

Statuetkę wręczyli; Jan Pączek Starosta Przemyski oraz Wojciech Bakun Prezydent Miasta Przemyśla. Następnie Jerzy Góralewicz odczytał kolejną uchwałę kapituły, która nadała medal honorowy „LIDER SUKCESU” następującym osobom:

Ryszardowi Kapała – reprezentującemu KPS Inwest-Group w Ropczycach,za całokształt działań na rzecz rozwoju „Ziemi Przemyskiej”. Pan Ryszard Kapała przyczynił się w Przemyślu do powstania Muzeum Narodowego „Ziemia Przemyska”. Zmodernizował obiekt Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu. Dzięki wyremontowaniu i modernizacji kamienicy przy ul. Serbańskiej i Rynek 1 powstało Muzeum Miasta Przemyśla. A poprzez wyremontowanie kamienic przy ul. Śnigurskiego udało się zorganizować siedzibę dla Biblioteki Pedagogicznej, która wcześniej mieściła się w UB. Mocno angażował się w remont Kolegium Językowego i Nauczycielskiego. Udzielał wsparcia Panu Prezydentowi Chomie przy pozyskaniu funduszy na stok narciarski. Zmodernizował Szkołę Medyczną. Angażował się w modernizację i pozyskiwanie funduszy dla Ogrodu Botanicznego Bolestraszyce. Był współautorem programu dofinansowania obiektów zabytkowych, sakralnych i architektury drewnianej..

Bernardowi Kaczorowskiemu – Prezesowi firmy BENIX Style Furniture Fabryka Mebli Kaczorowscy sp. j. Mroczeń 29a, pow. Kępiński, za szczególny wkład w rozwój przemysłu meblarskiego i osiągnięcia w produkcji doskonałej jakości, funkcjonalności i o ciekawym wzornictwie mebli znanych na wielu kontynentach w nowoczesnych fabrykach oraz tworzenie nowych miejsc pracy na terenie „Ziemi Przemyskiej”.

Antoniemu Sale – reprezentującemu Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe LASO w Krównikach nr 9 za długoletnie prowadzenie firmy produkującej pełną gamę elementów armatury przemysłowej i instalacyjnej mającej zastosowanie w inwestycjach o zasięgu regionalnym, krajowym, a także międzynarodowym. Poprzez ponad 30-letnie doświadczenie firma zapewnia najwyższą jakość oferowanych produktów i utrzymanie wielu oraz tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców miasta Przemyśla i Powiatu Przemyskiego.

Uczestniczący w spotkaniu posłowie RP; Mieczysław Kasprzak i Marek Rząsa zajęli głos gratulując odznaczonym otrzymanych wyróżnień, organizatorom natomiast dziękując za ideę odznaczania wyróżniających się osób Ziemi Przemyskiej. Odznaczeni dziękując dzieli się z zebranymi swoimi doświadczeniami. Największe zainteresowanie mediów i zebranych budził lek Włodzimierz Bodnar, który po wielu trudach związanych nie tylko z leczeniem, ale i różnymi często niesprawiedliwymi ocenami jego działalności i metody leczenia amantadyną nie krył zadowolenia, że jego trud został dostrzeżony i doceniony. Podkreślał w swoim przemówieniu, iż pomimo, że nie urodził się w Przemyślu kocha to miasto i pragnie jego rozwoju, apelował też, by nie bać się zakażenia COVID-19, zapewniał, że nie jest to groźna choroba i wbrew pozorom łatwo się ją leczy. Ryszard Kapała z kolei dzielił się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami związanymi z budową Muzeum Ziemi Przemyskiej. Krzysztof Zimny Z-ca Dyrektora Generalnego, reprezentujący firmę BENIX Style Furniture Fabryka Mebli Kaczorowscy sp. j. Mroczeń 29a, pow. Kępiński natomiast dziękował za medal, który jak zauważył  jest medalem zaufania, bo firma jeszcze musi zapracować na udowodnię, że na niego zasługuje.

tekst i zdjęcia: M. Dachnowicz

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30