Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Lekcja europejska z europosłem Elżbietą Łukacijewską – Parlament bez tajemnic

Pani Elżbiety Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego spotkała się w dniu 16 kwietnia 2012 r. z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego w Starostwie Powiatowym w Przemyślu. Przedmiotem spotkania była m.in. prezentacja działalności Parlamentu Europejskiego oraz zapoznanie uczniów z pracą europosła.

 

 

Spotkanie odbyło się w ramach tzw. „lekcji europejskich” organizowanych dla uczniów lokalnych szkół przez Punkt Informacyjny „Europe Direct” przy Starostwie Powiatowym w Przemyślu.

Pani Poseł bardzo interesująco omówiła funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego oraz opowiedziała wiele ciekawych informacji dotyczących Unii Europejskiej.

W spotkaniu uczestniczyło przeszło 60 osób, były to delegacje wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych regionu, w tym przede wszystkim członkowie szkolnych klubów europejskich oraz młodzież z klas maturalnych z nauczycielami.

W „lekcji europejskiej” uczestniczyły również Panie Katarzyna Stępak i Ewa Nowak–Koprowicz, które zaprezentowały działalność Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej oraz Punktu „EURODESK” przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 

 

Ponadto w związku z organizowanym przez Punkt „Europe Direct” w Przemyślu Konkursem Wiedzy o Unii Europejskiej dla młodzieży szkół ponadgimnzajalnych, Pani Jadwiga Żmuda – Koordynator Punktu przedstawiła zasady uczestnictwa w Konkursie. Finał Konkursu odbędzie się w Dniu Europy, tj. 9 maja 2012 r. Główną nagrodą będzie wyjazd 6 uczniów – zwycięzców Konkursu do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowany przez Panią Elżbietą Łukacijewską.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30