Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Marszałkowski laur dla Wioski Fantasy

Twórcy Wioski Fantasy w Kuńkowcach – będącej projektem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Przemyskiej, zostali uhonorowani Doroczną Nagrodą Zarządu Województwa Podkarpackiego. Wnioskodawcą nagrody był Starosta Przemyski Jan Pączek. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 28 czerwca br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Zarząd województwa przyznał nagrody w kategoriach indywidualnych: 8 osób otrzymało je za całokształt działalności, a 7 osób za szczególne osiągnięcia. W kategorii zbiorowej zarząd województwa przyznał 11 nagród – w tym 3 za całokształt pracy oraz 8 za szczególne osiągnięcia. 

Wioska Fantasy to inicjatywa grupy młodych zapaleńców, którzy w 2010 roku rozpoczęli budowę klimatycznego miejsca, stylizowanego na średniowieczną osadę. Młodzi ludzie pogłębiają tu swoją wiedzę historyczno – literacką i rozwijają wyobraźnię. W osadzie organizowane są warsztaty i zajęcia tematyczne, a także spotkania z pisarzami (głównie z nurtu fantasy) oraz koncerty muzyczne i widowiska teatralne, nawiązujące przede wszystkim do dawnej obrzędowości.

Wioska Fantasy służy także jako naturalna scenografia do filmów. Ambitni pasjonaci ciągle szukają sposobów aby rozbudować wioskę, wprowadzając coraz to nowe elementy. Wioska spełnia istotną rolę integrującą lokalną społeczność i przyciągającą rzesze zwiedzających z kraju i zagranicy.

Nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego odebrali, z rąk wicemarszałka Bogdana Romaniuka: Władysław Maciupa – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego oraz Remigiusz Maciupa- „spiritus movens” całego przedsięwzięcia.

Na zakończenie gali wystąpiła Orkiestra Szałamaistek i Zespół Mażoretek „Incanto” z Rzeszowa, będący również laureatem nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30