Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego

Single

Miasto i Gmina Dubiecko ma swój pierwszy mural!

W ramach drugiej edycji projektu Województwa Podkarpackiego pn. „Przestrzeń Dziedzictwa” w Dubiecku powstał mural poświęcony postaci Szymona Mohorta z poematu Wincentego Pola. Dzieło autorstwa Piotra Chrzanowskiego jest efektem współpracy samorządu województwa z Miastem i Gminą Dubiecko oraz Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dubiecku. Mural oficjalnie odsłonięto 16 lipca w piątkowe popołudnie, a oficjalnego przecięcia wstęgi wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Dubiecko Jackiem Grzegorzakiem dokonała znana polska aktorka prof Anna Seniuk, która zaprzyjaźniona jest od lat z gminą Dubiecko. To właśnie na jej terenie ma swój dom letniskowy dom, a odpoczywając w naszych malowniczych stronach chętnie bierze udział w wydarzeniach artystycznych regionu. Starostę Przemyskiego Jana Pączka reprezentowała Małgorzata Dachnowicz Powiatowy Rzecznik Prasowy.
Wielkoformatowa kompozycja przedstawiająca wyruszającego na kresową wojaczkę Szymona Mohorta zajmuje zachodnią elewację budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Dubiecku. Za projekt i wykonanie muralu odpowiada Piotr Chrzanowski – łódzki artysta, grafik, ilustrator, autor plakatów i murali, kreator wizualny w projektach gier komputerowych.
Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.
Jednocześnie partnerzy przedsięwzięcia – samorząd województwa, Miasto, Biblioteka i GOK przygotowali inicjatywy towarzyszące, których celem jest przede wszystkim popularyzacja postaci Szymona Mohorta, dzieła Wincentego Pola oraz dziedzictwa Kresów wśród lokalnej społeczności. Wydarzenie uświetnił koncert pt. „Ludowe inspiracje. Muzyczna podróż po Europie Środkowej Cup of Time”, który jako wydarzenie Festiwalu Dziedzictwa Kresów odbył się w Kresowym Domu Sztuki w Dubiecku.

Oprac. M. Dachnowicz

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30