Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Mistrz Ortografii

30 maja 2012 r. w Zespole Szkół w Birczy odbył się X jubileuszowy finał „Spotkań Ortograficznych” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” pod honorowym patronatem Starosty Przemyskiego Pana Jana Pączka.

 

 

W pierwszym etapie konkursu uczestniczyło 215 uczniów z 10 gmin i 10 szkół przemyskich. Do drugiego etapu – eliminacji międzyszkolnych w tzw. „trójkach” zakwalifikowano się 86 uczniów. Odbył się on 16 maja w trzech przemyskich placówkach (SP-14, SP-15, SP-16) oraz w trzech szkołach gminnych (SP- Kaszyce, SP- Krasiczyn, SP- Nehrybka). Etap ten wyłonił 20 finalistów – uczniów ze szkół w Bachórcu, Iskani, Krasiczynie, Krzywczy, Łętowni, Nizinach, Orłach, Stubnie, Torkach oraz w Przemyślu: SP-5, SP-6, SP-14, SP-15, SP-16 i SP-Muzycznej, którzy spotkali się w Birczy. Uczniowie pisali niełatwe dyktando oraz uzupełnili 100 luk w teście naszpikowanym trudnościami ortograficznymi. Laureaci udowodnili, że są najlepsi w powiecie wśród swoich rówieśników.

Zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii uzyskał Bartosz Jakóbski. II miejsce zdobył Jakub Hus – obaj są uczniami Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu. Miejsce III zajęła Karolina Helon z SP-6 w Przemyślu. Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Szymaszek z SP w Krasiczynie oraz Mateusz Jarema z SP w Torkach. Mistrz Ortografii z rąk Naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji Pana Piotra Worosza odebrał nagrodę – aparat fotograficzny, ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Przemyślu. Pozostałym laureatom wspaniałe nagrody książkowe, ufundowane przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Przemyśla wręczyła Pani Janina Mielnikiewicz – Kierownik Oddziału Kuratorium w Przemyślu.

 

 

Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy z rąk zastępcy Wójta Gminy Birczy Pani Beaty Worotyłko oraz Przewodniczącego Rady Gminy w Birczy Pana Wojciecha Bobowskiego, a także upominki od Pań Joanny Sykały i Aliny Dąbek – konsultantek Wydawnictwa MAC. Nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu podziękowała i wręczyła dyplomy Pani Janina Mielnikiewicz.

Jak co roku, dyplomy dla uczniów i nauczycieli, oraz okolicznościowe plakietki z okazji X edycji konkursu dla uczestników, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości przygotowało Starostwo Powiatowe w Przemyślu.

W pracach komisji konkursowej uczestniczyli: Dorota Mazurek, Danuta Wojdylak, Halina Kasprzyk i Roman Balawejder . Jury wyraziło uznanie dla wysokiego poziomu konkursu.

 

 

Uczestnicy jubileuszowego X finału Spotkań Ortograficznych zostali bardzo miło przyjęci przez gospodarza konkursu Martę Kostkę. Finaliści zostali podjęci obiadem, nauczyciele przy kawie i ciastku mieli okazję podzielić się wrażeniami z konkursu. Po zmaganiach konkursowych finaliści wraz z opiekunami zwiedzili kompleks edukacyjny w Nadleśnictwie Bircza.

Pomysłodawczyniom i organizatorkom Spotkań Ortograficznych: zastępcy dyr. Alicji Dobosz (ZSzOI SP-16 w Przemyślu), zastępcy dyr. Marcie Kostce (ZS w Birczy), nauczycielce Jolancie Majdzie (SP-Dubiecko) Pan Wojciech Bobowski w imieniu Wójta Gminy Bircza i własnym wręczył podziękowania za wieloletnią działalność i popularyzację poprawności ortograficznej wśród uczniów. Konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością i na stałe wpisał się do kalendarza imprez oświatowych organizowanych na szczeblu powiatowym.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30