Nagrody dla mistrzów ortografii i matematyki wręczone

„Spotkania Ortograficzne” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”, a także „Spotkania Matematyczne” o tytuł „MISTRZA MATEMATYKI” pod honorowym patronatem Starosty Przemyskiego Pana Jana Pączka po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią i zdalnym nauczaniem powróciły do kalendarza powiatowych wydarzeń edukacyjnych.

W konkursie ortograficznym w I etapie (konkursy gminne i szkolne w szkołach miejskich) wzięło udział 208 uczniów z 7 gmin powiatu przemyskiego (Bircza, Krasiczyn, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica) i 7 szkół przemyskich:SP nr 4, SP nr5, SP nr 6, SP nr 15, SP nr 16, ZPS – Muzycznych i ze SP Stowarzyszenia Absolwentów I LO. Do drugiego etapu – finału zakwalifikowało się 28 uczniów.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali za udział dyplomy przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Przemyślu, książki ufundowane przez Nadleśnictwo Krasiczyn oraz upominki od wydawnictwa MAC EDUKACJA przekazane przez Dyrektor Regionalną – panią Alinę Dąbek. Słodki poczęstunek zapewnił uczestnikom Przewodniczący Rady Rodziców pan Mariusz Szuban.

Uroczyste rozdanie nagród dla uczestników obu konkursów odbyło się w Starostwie Powiatowym w Przemyślu w dniu 30 maja 2023 r. Starosta Przemyski Jan Pączek wraz z Przemysławem Włodkiem Nadleśniczym Nadleśnictwa Krasiczyn wręczali dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu ortograficznego i matematycznego. Starosta podziękował również nauczycielom za przygotowanie uczniów do tak trudnych zmagań. Wyraził również uznanie i podziękował organizatorce konkursu – pani Marcie Kostce (nauczyciel SP w Krasiczynie) za kontynuację konkursu ortograficznego, a pani Agnieszce Ziębie i Anecie Hadam (nauczycielkom SP nr 16 w Przemyślu) za organizację konkursu matematycznego. Podziękowania otrzymali również dyrektorzy szkół, na terenie których odbywały się konkursy, pan Marek Kuźmiek Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krasiczynie i Grzegorz Szopa Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu.

Laureatami konkursów w roku 2023 zostali:

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobył Jan Antonkiewicz ze SP Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu.

II miejsce i tytuł Wicemistrza „wywalczyła” Aleksandra Czerkawska – uczennica SP w Wyszatycach.

III miejsce zajął Dominik Holbój – uczeń pani Agnieszki Oleksów ze SP Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu.

Wyróżnieni zostali także: Laura Czajkowska z SP nr 15 w Przemyślu i Tymon Grabowski z ZS w Nehrybce.

I miejsce i tytuł Mistrza Matematyki zdobył Mikołaj Różycki

II miejsce i tytuł Wicemistrza uzyskał Tymon Garbowski