Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska”

Oprac.: M. Dachnowicz
Fot.: M. Dachnowicz, K. Mazur

„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska” słowami jednego z twórców Niepodległej Polski Wincentego Witosa rozpoczął swoje przemówienie pod pomnikiem Orląt Przemyskich, starosta Przemyski Jan Pączek. Podkreślając wagę troski o dobro jakim jest Ojczyzna i Wolność, którą można stracić niepostrzeżenie i o którą należy zabiegać każdego dnia. Oddał hołd Przemyskim Orlętom oraz wszystkim Polskim Bohaterom, dzięki którym możemy żyć w wolnej Ojczyźnie.
W Przemyślu obchody 104. rocznicy odzyskania Niepodległości, w rozpoczęły się mszą św. w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczył ks. abp Adam Szal – Metropolita Przemyski.
Po zakończonej eucharystii zgromadzeni w marszu udali się ulicami miasta pod pomnik „Orląt Przemyskich” zatrzymując się w marszu, by złożyć kwiaty przy popiersiu marszałka Józefa Piłsudskiego i tablicy pamiątkowej poświęconej jego postaci.
Uroczystości przed pomnikiem Orląt Przemyskich rozpoczęły się w obecności Kompani Honorowej Wojska Polskiego Hymnem Państwowym odśpiewanym przez licznie zgromadzonych mieszkańców Przemyśla oraz gości wśród, których znaleźli się posłowie na Sejm RP Anna Schmidt i Marek Rząsa, starosta przemyski Jan Pączek wraz z radnymi powiatu przemyskiego, wiceprezydent miasta Przemyśla Bogusław Świeży, przewodniczący przemyskiej rady miejskiej Robert Bal wraz z licznymi radnymi, wójtowie gmin powiatu przemyskiego, duchowieństwo przedstawiciele Wojska Polskiego, służb mundurowych, przedstawiciele wszyskich przemyskich szkół, organizacji kombatanckich i społecznych.
Uroczystości miały podniosły charakter i godną oprawę dzięki sprawnej organizacji przedstawicieli urzędu Miasta Przemyśla, czego serdecznie gratulujemy i za co dziękujemy. Cieszymy się, że jako współorganizatorzy dołożyliśmy doń swoją cegiełkę.
„Dla Ciebie Polsko i dla Twojej Chwały”

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30