Obchody 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Oprac.: M. Dachnowicz

Od złożenia kwiatów  przy Grobie Katyńskim na Cmentarzu Wojskowym w Przemyślu oraz mszą świętą w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Kościele OO. Karmelitów Bosych rozpoczęto obchody 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Główne obchody natomiast odbyły się przy Pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia przy Wyb. Marszałka J. Piłsudskiego z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych. Organizatorami uroczystości byli: Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Przemyski, Dowództwo Garnizonu Przemyśl oraz Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia Koło w Przemyślu. Władze Powiatu Przemyskiego reprezentował wicestarosta przemyski Marek Kudła wraz z przewodniczącym rady powiatu przemyskiego Wojciechem Bobowskim.

Samorząd Miasta Przemyśla reprezentowali: prezydent miasta Wojciech Bakun wraz z zastępcą Bogusławem Świeżym, przewodniczący rady miejskiej Maciej Kamiński oraz wiceprzewodniczący Robert Bal i Janusz Zapotocki oraz radni rady miejskiej w Przemyślu. Wśród innych gości znaleźli się wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, przedstawiciele służb mundurowych, a także wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk.

Fot.: W. Wołczyk
Fot.: T. Gołkowski