Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Single

Obchody Święta Niepodległości 2019

W Przemyślu, podobnie jak i we wszystkich gminach naszego powiatu uroczyście świętowano 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Główne uroczystości patriotyczne w Przemyślu, połączone ze świętem Hufca Ziemi Przemyskiej ZHP im. Orląt Przemyskich, odbyły się 10 listopada, w wigilię rocznicowego dnia, z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i licznych pocztów sztandarowych. Rozpoczęto wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, natomiast po oficjalnych wystąpieniach i przypomnieniu historycznych faktów składano przy pomniku Orląt Przemyskich wieńce i kwiaty oraz zapalano znicze. W imieniu samorządu powiatowego wieniec złożyli Starosta Przemyski Jan Pączek i Wicestarosta Marek Kudła. 

11 listopada w przemyskiej Bazylice Archikatedralnej odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny, po której oddawano hołd Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu przed jego pomnikiem oraz tablicą pamiątkową. Jednym z elementów święta był też Rowerowy Rajd Niepodległości, który wystartował z przemyskiego Rynku.  

Święto Niepodległości czczono w Przemyślu i wszystkich gminach naszego powiatu nie tylko w formie oficjalnych patriotycznych spotkań i akademii. W różnych placówkach odbywały się liczne spektakle słowno – muzyczne, koncerty, wystawy, zaś na grobach i miejscach narodowej pamięci zapłonęły znicze.

Atmosferę świątecznych dni, zarówno w Przemyślu, jak i innych miejscowościach na terenie powiatu – Żurawicy, Dubiecku czy Krzywczy przybliża nasz serwis fotograficzny.

fot.: A. Czereba

fot. A. Czereba

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30