Piernikowe szaleństwo w żurawickiej bibliotece

Oprac.: Agata Godos

Zapachy są najdoskonalszymi nośnikami wspomnień. To właśnie w nich kryje się historia naszego życia… Bukiety zakodowane w naszej podświadomości mogą przywoływać najpiękniejsze chwile z dzieciństwa lub bliskich, których już z nami nie ma…

Zapach książek, dla wszystkich, którzy kochają czytać jest jedną z najpiękniejszych woni nieskończonych przygód ulubionych bohaterów literackich, zaś korzenno-słodki zapach pierników przywołuje nam na myśl czas najpiękniejszych świąt. Połączenie zapachu książek z zapachem świeżutkich pierników wydaje się połączeniem karkołomnym, ale czy nie idealnym…?

Maestro spotkania była lokalna „czarodziejka” pierników, właścicielka firmy Studio Piernik, Joanna Kaglik. Pani Joanna spotkała się przy wspólnym stole z pierwszakami (klasą I b) oraz trzecioklasistami (kl. 3 a) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy. Maluchy w ciągu godziny zdążyły poznać historię pierników oraz sekret ich wyjątkowego smaku. Głównym pretekstem do ciekawego spotkania była jednak możliwość „wyrzucenia z siebie” nieskończonych pokładów artystycznej wyobraźni i ekspresji. Uczestnicy warsztatów, pod czujnym okiem pani Joanny Kaglik, tworzyli za pomocą kolorowych zestawów na bazie lukru królewskiego, unikatowe dzieła, które – po dopieszczeniu wszelkich szczegółów – zabrali do swoich domów.

Kolorowe pierniki zdobić będą świąteczne stoły, albo zawisną na gałązkach choinki. Dla maluchów biorących udział w warsztatach w naszej bibliotece, staną się zapewne miłym wspomnieniem beztroskich chwil oraz nauką, że przygotowania do świąt mogą być również okazją do wspólnej zabawy.

Organizatorami tego słodkiego spotkania były: Gminna Biblioteka Publiczna w Krasiczynie pełniąca funkcję Biblioteki Powiatowej i Gminna Biblioteka Publiczna w Żurawicy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.