Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

INFORMACJA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI I DRÓG

Single

Polsko – słowacki projekt współfinansowany przez Euroregion Karpacki

 

 

Promocja turystyczna kluczem rozwoju gospodarczego
pogranicza polsko-słowackiego”

Powiat Przemyski wraz ze swoim słowackim partnerem Powiatem Humenne realizuje projekt „Promocja turystyczna kluczem rozwoju gospodarczego pogranicza polsko-słowackiego”.  Dofinansowanie na ten cel pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013 i z budżetu państwa.

Projekt ten jest zorientowany głównie na podniesienie atrakcyjności  i pobudzenie gospodarcze obszaru pogranicza polsko-słowackiego poprzez rozwój turystyki.

Dzięki projektowi Powiat Przemyski i Powiat Humenne opracują specjalny portal internetowy poświęcony miejscom i obiektom o znaczeniu turystycznym z multimedialną mapą turystyczną  pogranicza polsko-słowackiego, która będzie stale aktualizowana i uzupełniana. Otrzymają również 3.000 wydanych przewodników turystycznych w 4 językach (polskim, słowackim, angielskim i niemieckim), zawierających informacje o miejscach i wydarzeniach o znaczeniu turystycznym, w tym na temat bazy noclegowej i gastronomicznej, szlaków turystycznych, atrakcji i wydarzeń turystycznych.  Dostarczy on pełnej informacji o regionie pogranicza polsko-słowackiego, tj. usługach, miejscach godnych zwiedzenia, szlakach turystycznych i kulturowych, komunikacji, itp.

Aktywna promocja turystyczna za pomocą portalu internetowego i przewodnika turystycznego powinna przynieść wzrost zainteresowania tym regionem i zwiększenie liczby turystów odwiedzających pogranicze polsko-słowackie w sezonie i poza sezonem turystycznym. W efekcie bezpośrednie korzyści uzyskają mieszkańcy tego obszaru, właściciele bazy noclegowej i gastronomicznej z uwagi na zwiększony ruch turystyczny, przynoszący większe dochody i nowe miejsca pracy tworzone w celu zapewnienia zwiększonej obsługi tych obiektów.

W maju 2014 r. zorganizowana będzie impreza promocyjna  Pt. Dzień Słowacki podczas Jarmarku Turystycznego w Przemyślu – z występami zespołów polskich i słowackich, prezentacją produktów regionalnych (w tym kulinarnych) i wyrobów rzemieślniczych. Dzięki tej imprezie mieszkańcy Ziemi Przemyskiej i turyści będą mieli możliwość poznania kultury i dziedzictwa partnerów słowackich.

Zakończenie projektu planowane jest w czerwcu 2014 r.

Wartość projektu to ok. 49 tys. EUR, w tym wkład Powiatu  Przemyskiego  to tylko ok. 2,5 tys. EUR, z budżetu państwa pochodzi prawie 5 tys. EUR, zaś dofinansowanie z funduszy unijnych wynosi ok. 42 tys. EUR.

 

  

„Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju  Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiegow ramach Programu Współpracy Trangranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.”

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30