Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego

Single

Polsko-ukraińskie koncertowanie „Podajmy sobie ręce w tańcu i piosence”

Sala Wiejskiego Domu Kultury w Trójczynach (gmina Orły) była w 28 stycznia 2007 roku miejscem koncertu noworocznego pod hasłem „Z kolędą i tańcem do Jezuska” w którym wystąpili: Szkolny Zespół Ludowy Ziemi przemyskiej „Trójczyce” oraz Zespół Folklorystyczny „Prolisok” z Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Drohobyczu.

Przy nadkomplecie publiczności oklaskiwano taneczne i wokalne występy młodych artystów z obu zespołów. Impreza ta – co ciekawe – była elementem projektu „Podajmy sobie ręce w tańcu i piosence” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina INTERREG III A/TACIS CBC.45-osobowy zespół „Prolisok”, pod kierownictwem Jurija Dobusza, gościł na terenie powiatu przemyskiego przez trzy dni. „Trójczyce” utrzymują przyjacielskie kontakty „Prosolikiem” od blisko trzech lat, jednak wspomniany unijny projekt zaplanowano na czas od 1 maja 2006 do końca kwietnia 2007. Stosowne porozumienie podpisano pomiędzy Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkolnego Zespołu Ludowego Ziemi Przemyskiej „Trójczyce” i Państwowym Uniwersytetem Pedagogicznym im. Iwana Franki w Drohobyczu.

Gospodarzem koncertu był prezes Stowarzyszenia Przyjaciół „Trójczyn” Jan Pączek (zarazem starosta przemyski), który powiedział: – Cieszę się, że nasza sąsiedzka współpraca owocuje takimi koncertami jak ten. Podczas pobytu w Trójczynach młodzież z Drohobycza miała okazję nie tylko do nawiązania kontaktów i przyjaźni z polskimi partnerami, ale również do lepszego poznania kultury i dorobku folklorystycznego naszego regionu, była to znakomita okazja do wymiany poglądów, a przede wszystkim do wspólnego kolędowania i podejmowania wspólnych przedsięwzięć artystycznych…

 


„Rodzinne”zdjęcie zespołów „Prolisok” i „Trójczyce”.
Fot. Zdzisław Szeliga

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30