Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Single

Ponad 6 mln zł wyniesie rozbudowa naszej powiatowej jednostki – Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Przemyślu.

Oprac.: M. Dachnowicz
Fot.: Archiwum ZOL

Ponad 6 mln zł wyniesie rozbudowa naszej powiatowej jednostki – Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Przemyślu.
Dzisiaj dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Przemyślu Stanisław Jureczko podpisał z wicemarszałkiem województwa podkarpackiego Piotrem Pilchem umowę na zadanie inwestycyjne pn.: „Rozbudowa Budynku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Przemyślu przy ul. Gen. Jakuba Jasińskiego 15, o nowe skrzydło użytkowe”.
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul. Jasińskiego 15 w Przemyślu będzie rozbudowany o nowe skrzydło użytkowe. W ramach inwestycji powstaną m.in. pokoje dla kolejnych 30 podopiecznych i oddział rehabilitacji. Nowe skrzydło zakładu przeznaczone będzie na realizację świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki długoterminowej i rehabilitacji osób niepełnosprawnych – zarówno pacjentów zakładu jak i osób z zewnątrz. Rozszerzenie zakresu świadczeń usług medycznych, a w szczególności usług rehabilitacyjnych poprzez zwiększenie ilości pomieszczeń do ogólnodostępnej rehabilitacji, terapii i edukacji osób niepełnosprawnych, umożliwi zwiększenie ilości wykonywanych zabiegów rehabilitacyjnych bądź rozpoczęcia realizacji zabiegów dotychczas nie wykonywanych w zakładzie, a tym samym skrócenie czasu oczekiwania na realizację zabiegów rehabilitacyjnych (obecnie czas oczekiwania na rehabilitację wynosi ok.6 miesięcy).
Całkowity koszt inwestycji to 6.158.000,00 zł, sfinansowany zostanie w 50% ze środków pozyskanych przez naszą jednostkę z województwa podkarpackiego, będących w dyspozycji Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Sygnatariuszom umowy towarzyszyli przedstawiciele powiatu przemyskiego; przewodniczący rady powiatu przemyskiego Wojciech Bobowski oraz wicestarosta przemyski Marek Kudła oraz zastępca dyrektora i główny księgowy ZOL.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30