Spotkania autorskie z Adamem Wiedemannem i Renatą Bożek
Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego zaprasza na podwójną promocję książek: Renaty Bożek – „Wakacje w domu” oraz Adama Wiedemanna – „Jedzmy, zwracajmy”. Obydwa wydarzenia odbędą się 23 kwietnia 2026 roku w godz. 17:00-19:00 w budynku A, ul. Grodzka 8.
Renata Bożek jest polską pisarką urodzoną w 1970 roku. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiowała nauki społeczne w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Autorka powieści „Madame Sinobroda„, opisującej początki warszawskiego hipsterstwa, oraz licznych artykułów naukowych i publicystycznych. W 2025 roku ukazała się jej kolejna powieść pt. „Wyjarzmiona„. „Wakacje w domu” to najnowsza książka autorki.
Adam Wiedemann to pisarz, poeta, krytyk literacki i muzyczny, zdobywca licznych nagród literackich, trzykrotnie nominowany do Nagrody Literackiej NIKE. Współzałożyciel czasopisma „Pole„. Autor kilkunastu tomików poetyckich, książek krytycznoliterackich, zbiorów opowiadań oraz licznych artykułów prasowych.
Nowe książki będzie można nabyć w dniu premiery, podczas spotkań z autorami.








































