Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Powiat Przemyski przekazał 150 tys. zł. na zakup aparatu ultrasonograficznego dla Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu

24 sierpnia 2020 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przemyślu nastąpiło oficjalne podpisanie umowy pomiędzy Powiatem Przemyskim, reprezentowanym przez Marka Kudłę – Wicestarostę Przemyskiego i Ryszarda Gołębiowskiego – Członka Zarządu Powiatu Przemyskiego a Wojewódzkim Szpitalem im. Św.  Ojca Pio w Przemyślu, reprezentowanym przez Barbarę Stawarz – Dyrektora.

 

Przedmiotem umowy jest udzielenie dotacji celowej z budżetu Powiatu Przemyskiego  na całkowity zakup aparatu ultrasonograficznego (USG) dla Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala im. Św.  Ojca Pio w Przemyślu w wysokości 150 000,00 zł.

 

W uroczystym podpisaniu umowy, w ścisłych warunkach reżimu sanitarnego uczestniczył Piotr Pilch – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, dr Maciej Lewicki, z-ca dyrektora ds. Lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu, Wojciech Bobowski – Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego, Wiceprzewodniczący Powiatu w osobach: Bożeny Ryczan i Władysława Maciupy oraz Jan Semków – Członek Zarządu Powiatu Przemyskiego. 

 

Zebranych powitał Marek Kudła Wicestarosta Przemyski, w swoim słowie wstępnym podkreślił, iż władze Powiatu Przemyskiego dostrzegają potrzeby wojewódzkiego szpitala w Przemyślu, którego w dużej mierze pacjenci pochodzą z jego terenu, dlatego też na prośbę Dyrektor Barbary Stawarz, o wsparcie szpitala w zakupie aparatu ultrasonograficznego władze powiatu odpowiedziały zrozumieniem, podejmując decyzję nie o częściowym ale całkowitym pokryciu kosztów tego zakupu. Dziękował przy tym Zarządowi Powiatu i Radzie Powiatu Przemyskiego, za sprawność i szczodrość w podjęciu tej decyzji. 

 

Po słowie wprowadzenia nastąpiło podpisanie umowy, a tuż po podpisaniu słowo „dziękujemy” było tym, które pojawiało się najczęściej. W sali narad Starostwa Powiatowego w Przemyślu padło wiele dobrych słów,  zarówno z ust Pani Dyrektor Barbary Stawarz, jak i zastępcy ds. Lecznictwa Macieja Lewickiego, którzy dziękując tłumaczyli jak ważny jest to sprzęt w leczeniu onkologicznym. Dziękując za wsparcie, dyrektor Barbara Stawarz podzieliła się z zebranymi planami szpitala na przyszłość, szczególnie w kontekście remontu oddziału, do którego trafi aparat ultrasonograficzny. Obecny na sali Piotr Pilch, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego dziękował władzom Powiatu Przemyskiego, za wsparcie szpitala, który jest jednostką finansowaną i podległą pod samorząd Województwa Podkarpackiego i takie wsparcie, ma ogromną wartość nie tylko dla szpitala ale i dla władz Województwa Podkarpackiego. 

 

Na zakończenie w imieniu Rady Powiatu Przemyskiego głos zabrał Przewodniczący Wojciech Bobowski, podkreślając, iż zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu obliguje do udzielania pomocy na tyle ile jest to możliwe, dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom szpitala władze podjęły decyzję o pomocy na zakup wspomnianego aparatu. Podkreślił też rolę Jana Pączka Starosty Przemyskiego, który był wielkim orędownikiem tej sprawy, i który aktywizował władze powiatu do powzięcia takiej decyzji.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30