Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Poznaj „Podkarpacką Akademię Dziennikarstwa” i rozwijaj swoje kompetencje medialne!

Już w dniu 11 grudnia godz. 12:30 w  Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry w Nienadowej, Nienadowa 555, 37-750 Nienadowa zapraszamy młodzież w wieku 16–30 lat na wyjątkowe spotkanie informacyjne w ramach projektu „Podkarpacka Akademia Dziennikarstwa”. To świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie oferuje nasz projekt, a także wziąć udział w praktycznym szkoleniu na temat dezinformacji w mediach.

Co przygotowaliśmy dla uczestników?

  • Prezentację projektu „Podkarpacka Akademia Dziennikarstwa” – poznasz szczegóły udziału oraz perspektywy rozwoju, jakie oferujemy,
  • Szkolenie: jak rozpoznawać fałszywe informacje i krytycznie analizować media,
  • Dyskusję o roli młodzieży w tworzeniu rzetelnych treści oraz w budowaniu aktywności obywatelskiej.

Projekt „Podkarpacka Akademia Dziennikarstwa” ma na celu rozwój kompetencji medialnych i obywatelskich, takich jak krytyczne myślenie czy efektywne korzystanie z nowoczesnych technologii informacyjnych. Chcemy, aby młodzi ludzie zastanowili się nad rolą mediów w demokracji i zyskali narzędzia do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie obywatelskim.

Co oferujemy uczestnikom projektu?

  • Serię spotkań informacyjnych,
  • Cztery weekendowe zjazdy w wybranych miastach w Polsce,
  • Mentoring, podczas którego młodzież stworzy własne materiały dziennikarskie,
  • Wyjazd studyjny do czołowych instytucji demokratycznych w Polsce.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Misji Obywatelskiej – inicjatywa młodych ludzi zaangażowanych w rozwój społeczeństwa. Fundacja działa na trzech głównych filarach:

  • Wymiar społeczny – aktywizacja różnych grup społecznych, w szczególności dzieci, młodzieży i seniorów,
  • Działalność ekspercka – wsparcie w dziedzinach bezpieczeństwa, prawa, ekonomii i gospodarki,
  • Rozwój mediów obywatelskich – budowa i wspieranie niezależnych mediów obywatelskich.

Wstęp wolny – zapraszamy!

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

 

Fundacja Misji Obywatelskiej zaprasza młodzież z Podkarpacia w wieku 16-30 lat do udziału w projekcie „Podkarpacka Akademia Dziennikarstwa”sfinansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Celem projektu jest rozwój kompetencji medialnych i obywatelskich, takich jak: krytyczne myślenie i efektywne korzystanie z nowoczesnych technologii informacyjnych.Projekt promuje aktywność obywatelską, zachęcając młodych ludzi do refleksji nad rolą mediów w demokracji.

W jego ramach zaplanowano serię spotkań informacyjnych oraz cztery zjazdy dla 25 wybranych uczestników. Kluczowym elementem projektu jest mentoring, w trakcie którego młodzież stworzy własne materiały dziennikarskie. Uczestnicy wezmą również udział w wyjeździe studyjnym do czołowych instytucji demokratycznych w Polsce.

 

Formularz zgłoszeniowy:https://tiny.pl/530yrj4v

Szczegółowe informacje na www.fmo.com.pl w zakładce Projekty.

 

Pigułka projektu „PODKARPACKA AKADEMIA DZIENNIKARSKA”
sfinansowanego ze środków Unii  Europejskiej

  1. Dla kogo?

Grupą docelową projektu „Podkarpacka Akademia Dziennikarstwa” jest 25-osobowa grupa młodzieżyw wieku 16-30 lat z województwa podkarpackiego. Projekt ma charakter inkluzywny, dlatego w szczególności odbiorcami bezpośrednimi są osoby z obszarów dotkniętych wykluczeniem komunikacyjnym, mające ograniczony dostęp do ofert edukacyjnych i kulturalnych.Zapewnione zostanie indywidualne wsparcie dla osób napotykających przeszkody, w tym dostosowanie działań do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, czy specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

  1. O projekcie:

Celem projektu jest rozwój kompetencji medialnych i obywatelskich, takich jak: krytyczne myślenie i efektywne korzystanie z nowoczesnych technologii informacyjnych. Projekt promuje aktywność obywatelską, zachęcając młodych ludzi do refleksji nad rolą mediów w demokracji.

  1. Działania:
  • 25 spotkań informacyjno–szkoleniowych (w 21 powiatach i 4 miastach na prawach powiatu)
  • 4 weekendowe zjazdy w wybranych miastach Polski (warsztaty)
  • Mentoring, w trakcie którego młodzież stworzy własne materiały/projekty dziennikarskie.
  • Wyjazd studyjny do Warszawy. Celem tej podróży będzie bezpośrednie zapoznanie się z funkcjonowaniem kluczowych instytucji demokratycznych naszego kraju, w tym Sejmu RP, Kancelarii Premiera oraz Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Wizyty te mają na celu nie tylko zwiększenie wiedzy uczestników o mechanizmach rządzenia i prawach obywatelskich, ale także ukazanie roli, jaką media odgrywają w utrzymaniu transparentności i odpowiedzialności władz.
  1. Finansowanie:

Całość jest finansowana ze środków Unii Europejskiej, jedyny koszt to dojazd uczestników na zorganizowane zjazdy. W niektórych przypadkach, dla osób napotykających szczególne trudności finansowe, projekt będzie rozważał możliwość częściowego zwrotu kosztów dojazdu, aby zminimalizować ewentualne bariery ekonomiczne.

 

ZAPROSZENIE W LINKU:

zaproszenie spotk. inf. Nienadowa (powiat przemyski)

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30