Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Projekt inwestycji w Gminie Bircza

Oprac.: M. Dachnowicz

 

Jest wola samorządowców by utworzyć związek, bądź inny podmiot prawny by w przyszłości stworzyć lotnisko użytku publicznego w Krajnej w gminie Bircza i wspólnie nim zarządzać.  

W dniu wczorajszym w Hotelu Arłamów na zaproszenie Starosty Przemyskiego Jana Pączka spotkali się samorządowcy by porozmawiać na temat powołania związku, stowarzyszenia, bądź spółki. Przyszły podmiot doprowadzić miałby do przekształcenia obecnego lądowiska w lotnisko użytku publicznego i przeprowadzić niezbędne prace modernizacyjno-inwestycyjne.

Obecni na spotkaniu samorządowcy pozytywnie odnieśli się do takiego pomysłu, choć nie brakło także  głosów sceptycznych. Rozmawiano nie tylko na temat szans ale także na temat zagrożeń i trudności jakie z pewnością wystąpią na etapie realizacji tego przedsięwzięcia. Każdy z samorządowców otrzymał wstępną wersję statutu przyszłego podmiotu prawnego. Będzie on teraz przedmiotem uwag, poprawek itd. W spotkaniu uczestniczył, Starosta Przemyski Jan Pączek, Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Wojciech Bobowski, Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Burmistrz Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne Bartosz Romowicz wraz ze swoim zastępcą Michałem Wnukiem, Wójt Gminy Bircza Grzegorz Gągola, Gminy Przemyśl Andrzej Huk, Gminy Fredropol Mariusz Śnieżek, Gminy Krasiczyn Tadeusz Bobek, przedstawiciele Hotel Arłamów Spółka Akcyjna w osobach Antoniego Kubickiego, Tomasza Kopczaka, Michała Kozaka oraz urzędników ze Starostwa Powiatowego w Przemyślu, tj. Inspektor ds. Funduszy Unijnych Magdalena Andrzejak oraz Powiatowy Rzecznik Prasowy Małgorzata Dachnowicz.

Na chwilę obecną Powiat Przemyski prowadzi czynności zmierzające do przejęcia od skarbu państwa terenu obecnego lądowiska w Krajnej na własność.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30