Przed nami XVIII „Spotkania Ortograficzne”

Oprac.: Piotr Worosz

Już tylko kilka dni dzieli nas od kolejnej edycji historycznego konkursu, bowiem 17 maja w Szkole Podstawowej w Krasiczynie, odbędą się XVIII „Spotkania Ortograficzne”, w ramach których wyłoniony zostanie Mistrz Ortografii. Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych z powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla, staną do rywalizacji o ten zaszczytny tytuł. W tym roku do ścisłego finału zakwalifikowało się 28 uczniów klas trzecich. Konkurs ów, już od osiemnastu lat organizowany jest pod patronatem Starosty Powiatu Przemyskiego Jana Pączka. W tym roku, jak i w poprzednich na Mistrza Ortografii czeka wspaniała nagroda ufundowana przez starostę. Pomysłodawczyniami i organizatorkami od samego początku są Panie: Marta Kostka i Alicja Dobosz, jednakże w tym roku Pani Marta Kostka będzie musiała uporać się sama z tym przedsięwzięciem. I choć były przymiarki, by zakończyć tę rywalizację, a okres pandemiczny spowodował dwuletnią przerwę, to jednak zainteresowanie młodych adeptów polskiej ortografii nie osłabło. Stąd kolejna już edycja tego popularnego konkursu, który na stałe zapisał się na kartach powiatowego kalendarza.