Rada Powiatu Przemyskiego VII Kadencji 2024 – 2029

Rada Powiatu Przemyskiego VII Kadencji

7 maja 2024 roku odbyła się I sesja VII kadencji Rady Powiatu Przemyskiego. Obrady otworzył radny Senior pan Kazimierz Kapłon. Następnie nowo wybrani radni złożyli ślubowanie, sprawdzona została prawomocność obrad i przystąpiono do wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu Przemyskiego, którym w wyniku głosowania został pan Piotr Pękalski. Od tego momentu nowo wybrany Przewodniczący poprowadził I sesję VII kadencji Rady Powiatu Przemyskiego. Kolejnym punktem było podjęcie uchwały w sprawie określenia liczby Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Przemyskiego w kadencji 2024 – 2029 i wybór kandydatów do pełnienia tej funkcji. W wyniku głosowania Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Przemyskiego zostali: pan Krzysztof Kołodziejczyk oraz pan Jan Pączek. Ważnym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie wyboru Starosty Przemyskiego, który jednocześnie jest Przewodniczącym Zarządu Powiatu Przemyskiego. W wyniku głosowania nowym Starostą Przemyskim została, po raz pierwszy w historii Rady Powiatu Przemyskiego kobieta, pani Bożena Ryczan. Na Wicestarostę Przemyskiego radni wybrali pana Jana Janusza zaś członkami Zarządu Powiatu Przemyskiego na lata 2024 – 2029 zostali panowie: Kazimierz Kapłon, Lucjan Mielnikiewicz, Mariusz Kurpyta. Wybór członków Zarządu Powiatu Przemyskiego był ostatnim punktem obrad I sesji VII Kadencji Rady Powiatu Przemyskiego.

Bożena Ryczan – Starosta Powiatu Przemyskiego

Jan Janusz – Wicestarosta Powiatu Przemyskiego