Zapraszamy na POWITANIE LATA 2024

Rodzinne „Powitanie Lata” w Bolestraszycach

Oprac.: Paula Jurkiewicz

30 czerwca br. na terenie Villi Bolestraszyce w gminie Żurawica odbyło się „Powitanie Lata”, które zgromadziło wielu mieszkańców powiatu przemyskiego oraz licznych gości z całej Polski. Gospodarzami tego wyjątkowego dnia byli Jan Janusz wicestarosta przemyski, Tomasz Szeleszczuk wójt gminy Żurawica oraz Wiesław Kieryk właściciel Villi Bolestraszyce.

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, a scena stała się prawdziwym centrum emocji, energetycznej muzyki i tańca. Na początek uczestnicy mogli podziwiać Zespół Ludowy Ziemi Przemyskiej „TRÓJCZYCE”, który zaprezentował pokazy tańca ludowego oddające ducha tradycji i kultury. Ich tańce, przyśpiewki oraz kolorowe stroje przeniosły widzów w świat odległych czasów, budząc dumę i tożsamość wśród zgromadzonej widowni.

Kolejnym punktem programu był występ Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy. Orkiestra ta, składająca się z utalentowanych młodych muzyków, zaprezentowała szeroki repertuar, który obejmował zarówno klasyczne utwory, jak i popularne melodie współczesne. Ich profesjonalne wykonanie oraz energia sceniczna zdobyły uznanie publiczności, która z entuzjazmem oklaskiwała każdy utwór. Orkiestra, pod kierownictwem kapelmistrza Jana Łaskarzewskiego, pokazała nie tylko swoje umiejętności muzyczne, ale także ducha harcerskiego, łącząc tradycję z nowoczesnością.

Kolejną atrakcją był pokaz Szkoły Tańca A-Z z Przemyśla, której tancerze dynamicznym i nowoczesnym tańcem wprawili zgromadzonych w doskonały nastrój, przygotowując ich do zabawy przy kolejnym wykonawcy – gwiazdy wieczoru – zespołu BOYS. Ich występ stał się prawdziwym wydarzeniem muzycznym, które porwało serca wszystkich obecnych. Przeboje zespołu rozgrzały publiczność do szalonej zabawy. Koniec koncertu BOYS-ów nie oznaczał jednak końca imprezy. Zabawa trwała „do białego rana” przy rytmicznych przebojach w aranżacji DJ ŚLIMAK. To był wspaniały początek lata i wakacji. Pozostaje tylko życzyć, by były to wakacje słoneczne, ciepłe i przede wszystkim bezpieczne.