Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego

Single

Rusza Projekt Building Bridges – Civic Capital in Local Communities

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego przystąpiła do realizacji nowego, ogólnopolskiego projektu przeznaczonego dla lokalnych organizacji pozarządowych, z terenów wiejskich oraz wiejsko-miejskich do 50 tys. mieszk.

Projekt pod tytułem „Building Bridges – Civic Capital in Local Communities” finansowany jest bezpośrednio z Komisji Europejskiej (program CERV). Podzielony jest na dwie ścieżki: kompetencyjno-instytucjonalną (szkolenia, warsztaty, Kongresy NGO`s i inne działania) oraz grantową. Każde działanie kierowane jest do trochę innej grupy odbiorców, ale każda formalna i nieformalna organizacja z sektora pozarządowego znajdzie w nim coś dla siebie.

Będziemy wdzięczni za przekazanie tych informacji Waszym organizacjom pozarządowym, grupom nieformalnym, pełnomocnikom ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, ponieważ oni też mają swoje miejsce w projekcie.

Najważniejsze, uruchomione już działania projektowe i grupy odbiorców do których są kierowane, wraz z linkami informacyjnymi, rejestracyjnymi i zgłoszeniowymi:

Pierwszy Krajowy Kongres Współpracy Lokalnej

Ruszyła rejestracja na Krajowy Kongres Współpracy Lokalnej, organizowany w dniach 19-20.09.2023 w Warszawie. To unikalne wydarzenie, na którym organizacje pozarządowe z całej Polski będą miały okazję do budowania sieci kontaktów, dzielenia się dobrymi praktykami i uczenia się od siebie nawzajem. Mamy nadzieję, że Kongres na stałe wpisze się w krajobraz polskiego trzeciego sektora i będzie w przyszłości forum wymiany idei i miejscem spotkania organizacji pozarządowych z całej Polski. W programie znajdują się dobre praktyki, pomysły na innowacje w działalności, panele eksperckie, warsztaty i spotkania sieciujące. Kongres będzie nieodpłatny (zwrot kosztów noclegu, zwrot kosztów dojazdu do poziomu równowartości 20 EUR na osobę) dla wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, a także dla pełnomocników ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi (dla tej grupy jest osobny formularz zgłoszeniowy). Program i formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem https://bb.frdl.pl/krajowy-kongres-wspolpracy-lokalnej/ Liczba miejsc ograniczona!

Ruszają duże granty dla organizacji pozarządowych

W programie Building Bridges – Civic Capital in Local Communities rozpoczęliśmy nabór wniosków na duże granty. Stowarzyszenia, fundacje i związki stowarzyszeń mogą ubiegać się o kwoty w wysokości od 20 do 60 tys. euro na działania w zakresie kształtowania postaw obywatelskich we własnych środowiskach lokalnych, upowszechniania wiedzy o prawach człowieka, działań monitorujących, a także walkę z wykluczeniem społecznym niektórych grup (osoby potrzebujące wsparcia, z niepełnosprawnościami, seniorzy, dzieci i młodzież czy inne grupy lokalne). Pełny katalog działań objętych doflnansowaniem znajduje się w Regulaminie konkursu. Pełne informacje o naborze oraz formularz wniosku o dofinansowanie są dostępne na stronie https://bb.frdl.pl/granty/duze-granty/  Wnioski składać można do 31 lipca 2023 roku!

Pomoc przy tworzeniu wniosku

By bez przeszkód złożyć wniosek przygotowaliśmy dla organizacji wparcie w postaci warsztatów i webinarów online. Podczas webinariów informacyjnych nasi koordynatorzy opowiedzą, w jaki sposób poprawnie przygotować wniosek, omówią zasady realizacji projektów oraz obszary tematyczne, w ramach których można realizować działania.

Harmonogram warsztatów i webinariów, wraz podziałem na województwa, dostępny jest pod adresem https://bb.frdl.pl/webinaria-duze-granty/

Do 10 lipca – granty granty interwencyjne.

W szybkim terminie, ze względu na swój charakter, czyli już do 10 lipca można zgłaszać swoje projekty do grantów interwencyjnych, w ramach pierwszej tury naboru. Tu organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości od 3 do 8 tys. euro na działania odpowiadające na sytuację kryzysową w wybranych grupach docelowych (uchodźcy wojenni lub inne grupy potrzebujące bardzo szybkiego wsparcia poprzez dedykowany lokalny projekt). Wszystkie potrzebne informacje na temat grantów interwencyjnych dostępne są na stronie https://bb.frdl.pl/interwencyjne/

Zapraszamy do udziału i przekazania informacji organizacjom pozarządowym z Państwa gmin i powiatów!

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30