Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Rzeźby w magicznym Parku Lubomirskich

Przybywa rzeźb w Parku Lubomirskich przy Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. To efekt dorocznych plenerów rzeźbiarskich organizowanych dzięki społecznikowskiej aktywności, przy logistycznym wsparciu PWSW oraz pomocy życzliwych sponsorów.
Plenery te zainicjował przed sześciu laty  Tomasz Bielański, rzeźbiarz i animator kultury, zatrudniony w przemyskiej uczelni. Oprócz niego, trzon rzeźbiarskiej, plenerowej ekipy stanowią: Zbigniew Gaweł z Przemyśla, Leszek Matysiak z Ostrowa oraz Jacek Wydrzyński z Rybotycz. Wszyscy oni specjalizują się w twórczości rzeźbiarskiej w drewnie.
Podczas tegorocznego, wrześniowego pleneru dzielna czwórka wzbogaciła parkową kolekcję o pięć kolejnych rzeźb. Realizacja tegorocznej edycji była możliwa dzięki poparciu Starosty Przemyskiego, który objął honorowy patronat nad imprezą, a także Fundacji Książąt Lubomirskich. Rzecz jasna nie mogło też zabraknąć lokalnych sponsorów.
Twórcza pasja i poczucie społecznikowskiej misji  tak niewielkiej grupy osób sprawiają, że zabytkowy Park Lubomirskich nabiera nowego, magicznego wymiaru, uatrakcyjniając to historyczne miejsce i zachęcając widzów do twórczej refleksji.

 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30