SPOTKANIA AUTORSKIE Z PANIĄ ALINĄ PRZYDATEK

Oprac.: Magdalena Błachut

3 i 4 października br. Gminna Biblioteka Publiczna w Krasiczynie pełniąca funkcję biblioteki powiatowej zorganizowała i sfinansowała spotkania autorskie z panią Aliną Przydatek- pedagożką, ilustratorką, rękodzielniczką, animatorką warsztatów czytelniczych oraz  autorką książek z serii ”Kici Nici”.Spotkania te odbyły się w Gminnych Bibliotekach Publicznych w Dubiecku, Krzywczy, Żurawicy, Orłach i Medyce.

Bohaterki bajkowego królestwa Kici Nici- Myszka Soniulinda oraz Króliczka Matilda przedstawiają swoje przygody w sposób pozwalający na uruchomienie wszystkich modalności. Takie wielozmysłowe poznanie wpływa bardzo korzystnie na przyswajanie i utrwalanie przedstawionych wartości wychowawczych. Głównym motywem spotkań była książka pt. „Każdy może ocalić morze”. Książka jest absolutnym małym dziełem sztuki, ponieważ wszystkie morskie postacie z tej książki Pani Alina własnoręcznie zaprojektowała, uszyła, wyhaftowała i pięknie ozdobiła. Wykorzystanie elementów ze świata filmu, teatru, bajkoterapii, nauki języków obcych, rękodzieła oraz działań plastycznych pozwala rozwijać wyobraźnię i kreatywność, a także spontaniczność i wzajemną interakcję uczestników warsztatów. Mali słuchacze poczuli, jakby znaleźli się w prawdziwych morskich głębinach, każdy był bohaterem tej niezwykłej przygody i mógł aktywnie uczestniczyć w zajęciach, nie tylko słuchając, ale mogąc dotknąć i przytulić gałgankowych przyjaciół. Warto zaznaczyć, że książki opatrzone są kodem QR odsyłającym do ciekawych plików muzycznych i filmowych oraz kolorowanek nawiązujących do treści.Warsztaty połączone były z elementami muzycznymi i nauką języków obcych. Uśmiechnięte twarze dzieci świadczyły, że był to wyjątkowy czas, który na długo pozostanie w ich pamięci.