Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Spotkanie partnerów Międzynarodowego Sojuszu na Rzecz Pokoju i Wspólnoty Europy

Oprac.: M. Dachnowicz

9 listopada 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Łańcucie na zaproszenie starosty łańcuckiego Adama Krzysztonia odbyło się spotkanie partnerów Międzynarodowego Sojuszu na Rzecz Pokoju i Wspólnoty Europy. W spotkaniu uczestniczył wicestarosta przemyski Marek Kudła oraz powiatowy rzecznik prasowy Małgorzata Dachnowicz, partnerzy z Ukrainy i Niemiec oraz reprezentanci sojuszniczych powiatów: łańcuckiego, jarosławskiego. lubaczowskiego, bieszczadzkiego i krakowskiego.
W czasie spotkania omówione zostały bieżące sprawy Sojuszu m.in wybrane zostało logo i patroni Sojuszu: Wilhelm Graf, Emilian Kowcz, Rodzina Ulmów. Członkowie Sojuszu podpisali także „Publiczną deklarację ustanowienia Dekady Młodzieży oraz Dekady Pamięci”.
Po spotkaniu uczestnicy przemieścili się do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, w którym w zadumie zwiedzali ekspozycyjne pomieszczenia. Spotkanie zostało zakończone wspólnym składaniem kwiatów i zapaleniem zniczy. Do przedstawicieli SOJUSZU MIĘDZYNARODOWEGO dołączyła wraz z marszałkiem województwa podkarpackiego Władysławem Ortylem Anke Rehlinger – Premier Kraju Związkowego Saary oraz Holger Mahnicke – Konsul Generalny Niemiec w Krakowie, dr Theophil Gallo – starosta powiatu Saarpfalz oraz Hans Bollinger.
To symboliczne miejsce, z którego płynie jeden przekaz – nigdy więcej ! – powiedziała Anke Rehlinger premier Kraju Związkowego Saary w Markowej. Uczestnicy spotkania w ciszy i zadumie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30