Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Single

Spotkanie w sprawie edukacji

W dniu 27 maja br. odbyła sie narada Starosty Przemyskiego Jana Pączka z dyrektorami placówek oświatowych powiatu przemyskiego. W spotkaniu uczestniczyli również Jacek Grzegorzak Burmistrz Miasta i Gminy Dubiecko, Agnieszka Paryga Skarbnik Powiatu Przemyskiego, Piotr Worosz Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji oraz dyrektorzy Elżbieta Głodowska Zespołu Szkół im. Aleksandra Fredry w Nienadowej, Agnieszka Tereszczak Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku oraz Anna Szkarpecka – Pridka.
Głównym celem spotkania jest wzrastający deficyt finansowy dotyczący budżetu placówek oświatowych. Niepokojąco rosnące wydatki powiatu przemyskiego na oświatę związane są z małą liczbą uczniów  w szkołach. Rozważano szereg różnych możliwości dotyczących szkół celem przyciągnięcia jak największej liczby ósmoklasistów kończących w tym roku szkoły podstawowe.  Wiele rozwiązań przedstawiła Pani Elżbieta Głodowska. W uzupełnieniu Piotr Worosz zaproponował kilka rozwiązań systemowych i technicznych dla złożonych pomysłów. Agnieszka Paryga Skarbnik Powiatu Przemyskiego złożyła zapewnienie pomocy w zakresie zabezpieczenia środków na realizacje uzgodnionych propozycji.
Burmistrz Miasta i Gminy Dubiecko podziękował za wsparcie powiatu przemyskiego i duży wkład w rozwój infrastruktury na terenie gminy Dubiecko, za duże wsparcie w remoncie budynku w którym mieści się liceum ogólnokształcące oraz duże inwestycje w zespole szkół w Nienadowej.

Oprac.: P. Worosz
fot.: M. Dachnowicz

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30