Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Statuetki „DAR SERCA” – rozdane

W sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w dniu 19 lutego 2018 r. odbyła się konferencja „Międzyinstytucjonalne działania pomocowe – w przestrzeni wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości dla osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadkom oraz osobom im najbliższym”. To już IV Wojewódzka Konferencja, inaugurująca Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Podczas konferencji, podobnie jak przed rokiem, Galicyjska Kapituła uhonorowało statuetkami „Dar Serca” osoby szczególnie zaangażowane w pomoc pokrzywdzonym przestępstwem. Projekt Statuetki „DAR SERCA” wykonali: Zbigniew Mierzwa i Joanna Krajnik. Statuetka wykonana jest z brązu dzwonnego o wadze ok. 3, 5 kg.
„Wiernym Synom i Córkom Rzeczypospolitej Polskiej za nieustraszoną i wierną służbę
w ochronie pokrzywdzonego, przed ludzką zawiścią i występkiem, agresją i naruszaniem praw drugiego człowieka, za profesjonalizm płynący z głębi serca w niesieniu pomocy i za właściwe reagowanie na wszelkie formy dyskryminacji i za aktywną postawę godną uwagi i naśladowania w służbie Bogu i ludziom.”
Wśród wyróżnionych byli między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, przedstawiciele służb oraz reprezentanci organizacji pomocowych z terenu województwa podkarpackiego. Statuetkę „Dar Serca” otrzymał również Dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach – Pan Piotr Hryniszyn. Statuetki wręczył członek Zarządu Województwa Podkarpackiego – Pan Piotr Pilch wraz z Prezesem Stowarzyszenia Przeworsk – Powiat Bezpieczny – Panem Zbigniewem Mierzwą.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30