Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego

Single

Święto Konstytucji 3 Maja

Uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęto w Przemyślu Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej w intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej WP, pocztów sztandarowych i orkiestry. Następnie udano się na wzgórze Zamku Kazimierzowskiego gdzie znajduje się pomnikowy kamień upamiętniający uchwalenie w 1791 roku Konstytucji. 

Obrzęd zainaugurowano ceremoniałem wojskowym i hymnem państwowym. Biało – czerwone kwiaty składali kombatanci, parlamentarzyści, przedstawiciele różnych środowisk oraz włodarze miasta i powiatu z prezydentem Robertem Chomą przewodniczącą Rady Miejskiej Lucyną Podhalicz oraz Starostą Przemyskim Janem Pączkiem i przewodniczącym Rady Powiatu Przemyskiego Ryszardem Adamskim.

W trakcie majowej uroczystości członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Morawskiego złożyli uroczyste przyrzeczenie.

Po uroczystościach przy kamieniu odbyła się na Zamku Kazimierzowskim uroczysta sesja Rady Miasta Przemyśla w trakcie której uhonorowano grupę osób zasłużonych dla miasta, wręczono dyplomy mistrzowskie przemyskiego Cechu Rzemiosł Różnych, a znany artysta – plastyk Wiktor Dżochowski otrzymał Doroczną Nagrodę Miasta Przemyśla. 

Jedna z rocznicowych uroczystości odbyła się tego dnia w Żurawicy. Jedna z rocznicowych uroczystości odbyła się tego dnia w Żurawicy. Po Mszy św. odprawionej w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, z udziałem Kompanii Honorowej 1 batalionu czołgów w Żurawicy, pocztów sztandarowych szkół i jednostek OSP z terenu gminy oraz Harcerskiej Orkiestry Dętej z miejscowego gimnazjum kontynuowano uroczystość przy pomniku. Odśpiewano hymn państwowy i wciągnięto flagę państwową na maszt, a także złożono wieńce i kwiaty. W ceremonii brali udział również przedstawiciele powiatu przemyskiego Wicestarosta Przemyski Marek Kudła i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Semków.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30