Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Zapraszamy na POWITANIE LATA 2024

Single

Święto Niepodległości 2007

Powiatowe i gminne uroczystości z okazji Święta Niepodległości, zorganizowane w Birczy, rozpoczęto od zapalenia zniczy oraz złożenia wieńców i kwiatów na grobach poległych żołnierzy, spoczywających na Cmentarzu Komunalnym w Birczy. Następnie, po Apelu Poległych, w asyście orkiestry dętej OSP z Walawy, uczestnicy uroczystości przeszli z cmentarza do kościoła, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta.

Kolejnym punktem obchodów była okolicznościowa akademia w Gminnym Ośrodku Kultury. Na wstępie Józef Żydownik – Wójt Gminy Bircza w imieniu organizatorów tj. Rady i Zarządu Powiatu Przemyskiego oraz Rady i Zarządu Gminy Bircza powitał uczestników, w tym: parlamentarzystów, przedstawicieli samorządu województwa podkarpackiego, radnych powiatowych, przedstawicieli jednostek wojskowych, kombatantów, a także przedstawicieli instytucji wspierających powiat przemyski i gminę Bircza. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez nauczycieli i uczniów Gimnazjum nr 1 w Birczy.

Jednym z najważniejszych punktów programu było nadanie Piotrowi Aleksandrowi Krukowi, dyrektorowi Agencji Rezerw Materiałowych w Warszawie, tytułu „Honorowego Obywatela Gminy Bircza”, w dowód uznania za szczególne zaangażowanie w pozyskiwaniu środków finansowych na rzecz swojej „małej ojczyzny”. Pan Kruk jest bardzo zaangażowany w pozyskiwanie pomocy finansowej m.in. na remonty dróg gminnych i powiatowych, kościoła parafialnego w Birczy, świetlicy w Hucie Brzuskiej. Wspiera też finansowo i rzeczowo birczański Klub Sportowy „Leśnik”, GOK w Birczy oraz działalność Letniego Ośrodka Wypoczynkowego Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Łomnej.

Władze powiatowe, reprezentowane przez przewodniczącego Rady Powiatu Przemyskiego – Antoniego Blecharczyka, wicestarostę Pana Marka Kudłę oraz sekretarza powiatu – Jerzego Góralewicza dodatkowo uhonorowały Piotra A. Kruka pamiątkową grawerką za pełną zaangażowania pracę dla dobra społeczności lokalnej powiatu przemyskiego oraz działalność na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego.

 


Delegacja Powiatu Przemyskiego.
Od prawej: Antoni Blecharczyk – Przewodniczący Rady Powiatu,
Marek Kudła – Wicestarosta Przemyski,
Jerzy Góralewicz – Sekretarz Powiatu.
Fot. Józef Piotrowski

 

* * * * *

 

W przeddzień obchodów Święta Niepodległości, 10 listopada br., w hali sportowej w Birczy odbyły się zawody strzeleckie w strzelaniu z karabinka sportowego.

Indywidualnie pierwsze miejsce zajął Roman Droździak, zdobywając puchar Prezesa Agencji Rezerw Materiałowych w Warszawie. Drugi był Zdzisław Czyżyk, zaś trzeci – Bartłomiej Siewarga.

W kategorii zawodników młodszych, pierwsze miejsce zajął Jakub Droździak. Czołowi strzelcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
W godzinach popołudniowych w hali sportowej „Pilawa” w Birczy odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar Starosty Przemyskiego, w którym wzięło udział 3 zespoły reprezentujące gminy: Bircza, Fredropol i Stubno. Zwyciężyli gospodarze zdobywając puchar; drugie miejsce zajęła reprezentacja Stubna, a trzecie – Fredropola.

Dodatkową atrakcją było otwarcie w Biurze Informacji Turystycznej w Birczy wystawy fotograficznej Piotra Kruka pt. „Słoneczny Półwysep Chorwacja”.

 


Honorowy Obywatel Birczy Piotr Kruk.
Fot. Piotr Worosz

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30