Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Single

Szanowni Państwo Mieszkańcy Powiatu Przemyskiego

Starosta Przemyski we współpracy z Wojewodą Podkarpackim, Marszałkiem Województwa Podkarpackiego, Wójtami Gmin w powiecie oraz organizacjami pozarządowymi realizuje wsparcie dla uchodźców z Ukrainy. Na terenie powiatu w Gminie Medyka znajduje się punkt recepcyjny, w którym uchodźcy przekraczający granicę dostają pierwsze zaopatrzenie socjalno – medyczne, prawne oraz wyżywienie. Następnie zorganizowanym transportem są przewożeni do wyznaczonych przez Wojewodę miejsc zakwaterowania. Powiat Przemyski zabezpiecza logistykę transportu, pomoc psychologiczną, tłumaczy oraz na bieżąco przekazuje pomoc materialną w postaci środków higieny osobistej, środków żywności.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom za okazane serce i nieocenioną pomoc w przekazywaniu wsparcia. Jednocześnie pragniemy zwrócić szczególną uwagę, że Województwo Podkarpackie,  w tym Powiat Przemyski pełni rolę recepcyjną co oznacza, że uchodźcy otrzymują u nas pierwszą niezbędną pomoc, a następnie są kierowani do ośrodków wyznaczonych przez Rząd Polski. W tej sprawie ściśle współpracujemy i wykonujemy polecenia Wojewody Podkarpackiego według przyjętego schematu działania.

W związku z powyższym apelujemy do wszystkich Mieszkańców Powiatu, aby rozważnie podejmowali decyzje dotyczące przyjęcia uchodźców do swoich prywatnych mieszkań. Bardzo ważne jest aby uchodźcy otrzymali pełną pomoc w tym przede wszystkim legalizację pobytu a nie tylko tymczasowe zakwaterowania.

Poniżej zamieszczamy numery telefonów oraz adresy stron internetowych pod którymi można uzyskać informację na temat przyjęcia i pomocy dla uchodźców.

 

Infolinie dla cudzoziemców: 800 – 100 – 990

https://pomagamukrainie.gov.pl/

https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30