Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

SZLACHETNA PACZKA – zaproszenie do włączenia się do programu w roli Darczyńcy

Od 18 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl dostępna jest internetowa Baza Rodzin Potrzebujących. Do tej pory już blisko 11 200 znalazło swoich darczyńców, jednak jeszcze wiele wciąż czeka na pomoc. Na Podkarpaciu takich rodzin jest ok.250. Część z nich jest już opublikowanych na stronie www, a pozostałe pojawią się na niej wkrótce.

 

Aby zostać Darczyńcą wystarczy wejść na stronę internetową: https://bit.ly/POD_WybierzRodzine_2023, poznać historię oraz potrzeby, te najpilniejsze, ale też i marzenia osób potrzebujących i wspólnie ze współpracownikami przygotować paczkę dla wybranej rodziny. Tak przygotowaną pomoc należy dostarczyć do odpowiedniego magazynu w czasie Weekendu Cudów, który w tym roku odbędzie się 16-17 grudnia. Dla Darczyńców to wyjątkowy czas, w którym mają okazję do podzielenia się dobrem i sprawienia, aby ich życie było bardziej wartościowe. Mogą poczuć swój wpływ i zmienić świat na lepsze – świat konkretnej rodziny i wokół siebie.

 

Jak przygotować paczkę w pracy?

Każda społeczność rozwija się, kiedy robimy coś razem. Dotyczy to również miejsca pracy, bez względu na wielkość instytucji. Zintegrowany zespół to podstawa. Dlatego przygotowanie Szlachetnej Paczki to sprawdzony pomysł na połączenie sił wokół wspólnego, dobrego celu. To nie tylko piękny gest wobec rodzin i osób w potrzebie, ale i okazja do uwolnienia pozytywnych emocji w miejscu pracy.

Instrukcja tego, jak krok po kroku stworzyć taką paczkę dostępna jest na stronie: www.szlachetnapaczka.pl/paczka-w-paczce. Tam też znajdą Państwo przydatne materiały do pobrania i wykorzystania.

 

Zachęcam Państwa do zaangażowania się w roli Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI! 

W województwie podkarpackim Szlachetna Paczka działa w 25 rejonach. W ubiegłym roku Paczka połączyła ponad 830 rodzin, 420 wolontariuszy i prawie 32 700 osób zaangażowanych w przygotowanie paczek. Łączna wartość pomocy, jaką otrzymały rodziny w naszym województwie wyniosła 2 580 820 zł. Obecnie na swoich darczyńców czeka jeszcze ponad 250 potrzebujących.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30