Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Single

Taneczne abecadło – MEDYKA 2015

 
Z okazji Dnia Dziecka, w ramach programu „zaszczepiamy pasję…”, w sobotę 30 maja w hali sportowej w Medyce, pod patronatem Starosty Przemyskiego odbyły się Mistrzostwa Szkoły Tańca „A-Z” w Dance 4 Fans i Videoclip Dancing oraz VII Turniej Tańca Towarzyskiego, pt. „Taneczne abecadło…” o Puchar Wójta Gminy Medyka. 
 
 
Podczas rozgrywek sportowych oraz pokazów tanecznych, prezentowane były różnorodne formy tańca; poczynając od tańców towarzyskich, poprzez salsę, aż po tańce nowoczesne: hip hop i videoclip dancing. Startowali soliści, duety, małe grupy i duże formacje. W turnieju uczestniczyło ponad 180 tancerzy z Przemyśla i powiatu przemyskiego oraz gościnnie wystąpili tancerze z KTT „TAKT” – Chełm. Tancerze rywalizowali w 13 grupach zróżnicowanych ze względu na wiek i poziom zaawansowania oraz na rodzaj tańca; począwszy od stawiających pierwsze kroki taneczne, aż po turniejowe pary sportowe. 
 
 
Dla publiczności największa atrakcją okazały się tańce towarzyskie oraz zdobywająca coraz większą popularność gorąca salsa. Wśród dzieci i młodzieży wielkim zainteresowaniem cieszyły się choreografie videoclip dancing w rytmach hip hop’u  i dancehall w wykonaniu grup Dance 4 Fans. 
 
 
Dodatkową atrakcją był pokaz tanga, quickstepa i cha-chy w wyk. dorosłych tancerzy „A-Z” – pasjonatów tańca z grupy hobby pod charakterystyczną nazwą „39 i pół”. Ich udana prezentacja została nagrodzona  z ogromnym aplauzem publiczności. 
 
 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30