Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Zapraszamy na POWITANIE LATA 2024

Single

Tydzień Europy w Homburgu

W dniach od 11 do 14 maja na terenie Powiatu Saarpfalz (Kraj Saary w Niemczech) przebywała delegacja Powiatu Przemyskiego w składzie: Ryszard Adamski – Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego, Jan Pączek – Starosta Przemyski oraz Elżbieta Głodowska – Dyrektor Zespołu Szkół im. Aleksandra Fredry w Nienadowej. 

Wizyta ta była jednym z elementów porozumienia o partnerstwie i współpracy, podpisanego pomiędzy tymi powiatami przed pięciu laty. Zarówno gospodarze jak i goście z Polski wzięli udział w niektórych imprezach organizowanych w Homburgu w ramach tzw. Tygodnia Europy. 

Przede wszystkim jednak rozmawiano o formule dalszej polsko – niemieckiej współpracy.Dominującymi wątkami tej współpracy są kontakty w dziedzinie kultury (w tym wzajemne propagowanie folkloru), ekologii, turystyki oraz oświaty.

Jak podkreślali włodarze obu zaprzyjaźnionych powiatów: TheophilGallo– Starosta Powiatu Saarpfalz oraz Jan Pączek – Starosta Przemyski najwięcej satysfakcji daje samorządowym partnerom fakt, iż dzięki porozumieniu nawiązują się autentyczne, przyjacielskie kontakty pomiędzy młodzieżą  z Kraju Saary i Ziemi Przemyskiej. A dzięki lepszemu poznaniu nikt nie traci swojej tożsamości we wspólnej Europie. 

 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30