Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

INFORMACJA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI I DRÓG

Single

Powiat przemyski honorowym członkiem w EuRegio SaarLorLux+

Oprac.: M. Dachnowicz

Powiat przemyski wraz z powiatem lubaczowskim, łańcuckim, krakowskim, ostrzeszowskim oraz samorządami ukraińskimi w partnerskim powiecie Saarpfalz świętował Tydzień Europy w celu dalszego rozwoju „Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pokoju i Jedności w Europie”. Podczas pobytu oficjalnych delegacji podjęto decyzję o powołaniu międzynarodowego stowarzyszenia na rzecz rozwoju i współpracy pomiędzy partnerami sojuszu. Stowarzyszenie ma powstać w najbliższych miesiącach a jego siedzibą ma być miasto Homburg.
12 maja br w dużej sali posiedzeń administracji miejskiej i powiatowej Homburga odbyła się konferencja prasowa, na której powstał kolejny związek, a mianowicie związek muzealny, w skład którego wchodzą muzea Niemiec, Francji, Polski i Ukrainy w dziedzinie górnictwa oraz przemysłu naftowego i gazowego.
Podczas uroczystej części członkom Sojuszu wręczono honorowe świadectwa członkostwa w EuRegio Saarlorlux Grande Région
Założenie związku VITA FUTURA w transgranicznej niemiecko-francuskiej przestrzeni Europejskiego Parku Kulturalnego Blisbruck-Rhineheim. Podczas uroczystości jako pierwszy z przedstawicieli samorządów głos zabrał Jan Pączek starosta przemyski. W swoim przemówieniu podkreślił wagę współpracy z powiatem Saarpfalz, która właśnie rozpoczęła się w Homburgu 15 lat temu dzięki inicjatywie Hansa Bolingera. Na współpracy zyskała przede wszystkim polska i niemiecka młodzież, która korzystała z efektów europejskich, edukacyjnych projektów wymiany. Wyraził nadzieję i przesłanie na przyszłość, iż to co możemy przede wszystkim w ramach międzynarodowego sojuszu zrobić, to czynienie dobra, które pozytywnie będzie zmieniać rzeczywistość. W kontekście natomiast przedstawicieli ukraińskich starosta wyraził słowa wsparcia i zrozumienia ich trudnego położenia. „Stay Together – nie bądź obojętny” – tymi słowami zakończył swoje przemówienie. W delegacji polskiej powiatu przemyskiego staroście towarzyszyły urzędniczki; inspektor ds funduszy europejskich Magdalena Andrzejak oraz powiatowy rzecznik prasowy Małgorzata Dachnowicz.
Na zakończenie odbył się „Koncert dla pokoju” w Europejskim Parku Kulturalnym w Blizzbrook-Rhineheim. Podczas koncertu wystąpiły zespoły z Niemiec, Ukrainy i Polski. Polskę reprezentował zespół „Karczmarze” z Rzeszowa, który najmocniej porwał widownię, która nie tylko biła brawo ale i zaczęła tańczyć, bo nogi same do tańca porywały.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30