Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Uroczyste obchody 75-lecia OSP w Nizinach i poświęcenie pomnika św. Floriana

Oprac.: A. Sosnowska

 

12 maja 2024 roku w Nizinach odbyły się wyjątkowe uroczystości z okazji 75-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej. Jubileusz ten połączono z niezwykle wzruszającym wydarzeniem – poświęceniem pomnika św. Floriana, patrona strażaków.

W imieniu starosty przemyskiego w uroczystościach wziął udział Jan Janusz wicestarosta przemyski. Obecni byli również licznie zgromadzeni przedstawiciele władz samorządowych, komendy powiatowej PSP w Przemyślu, poczty sztandarowe OSP z terenu powiatu przemyskiego, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Nizin.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w Nizinach. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali na plac przed remizą strażacką, gdzie odbył się uroczysty apel. W trakcie apelu nastąpiło poświęcenie pomnika św. Floriana, a następnie wręczono okolicznościowe odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych strażaków.

Całość uroczystości przebiegała w podniosłej atmosferze, pełnej szacunku dla strażackiej służby i dumy z dorobku OSP w Nizinach.

Jubileusz 75-lecia stał się okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć, a także wyznaczenia nowych celów na przyszłość. Był to czas na refleksję nad historią jednostki, jej rolą w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom oraz na wyrażenie podziękowania druhom ochotnikom za ich ofiarną służbę. Poświęcenie pomnika św. Floriana stało się natomiast symbolem trwałości strażackich tradycji i wartości, takich jak odwaga, braterstwo i gotowość do niesienia pomocy.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30