
Uroczyste obchody Święta Policji w Przemyślu
Oprac.: P. Jurkiewicz
W dniu 19 lipca br. w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Uroczystość zainaugurowała Msza święta w intencji przemyskich policjantów i pracowników Policji, którą celebrował kapelan ks. Janusz Mączka. Następnie społeczność policyjna oraz zaproszeni goście zgromadzili się na placu Komendy Miejskiej Policji na uroczystym apelu.
W uroczystości wzięli udział m.in. Bożena Ryczan Starosta Przemyski oraz Bartłomiej Barszczak Zastępca Prezydenta MIasta Przemyśla. Obecni byli także przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z Policją w zakresie poprawy bezpieczeństwa.
Podczas uroczystego apelu wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowanych zostało 67 funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Ponadto, po raz kolejny przyznano nagrody dla osób szczególnie wspierających pracę Policji. Kapituła, składająca się z przedstawicieli związków zawodowych funkcjonariuszy i pracowników Policji KMP w Przemyślu, wręczyła statuetki „Niedźwiedzia Przemyskiej Policji”.