Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Uroczystość nadania sztandaru szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Ujkowicach

Dnia 04 czerwca 2018r. odbyła się uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Ujkowicach. Sztandar jest dla całej społeczności szkolnej symbolem Polski, Narodu, Małej Ojczyzny, przypomina historię i tradycję naszego kraju. To znak, który łączy uczniów obecnych z tymi, którzy opuszczą już progi szkoły bądź z tymi, którzy do niej przybędą. To specyficzne, ponadczasowe ogniwo spajające pokolenia.
W kościele parafialnym w Ujkowicach odbyła się z tej okazji uroczysta Msza Św., odprawiona przez ks. Biskupa Stanisława Jamrozka, w czasie której został poświęcony sztandar przez Jego Ekscelencję. Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.
W tym wydarzeniu wzięli udział m.in.: Jan Pączek  – Starosta Powiatu Przemyskiego, Marek Rząsa – Poseł na Sejm RP, Piotr Pilch – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Mariusz Kurpyta – Radny Powiatu Przemyskiego oraz Andrzej Huk – Wójt Gminy Przemyśl.
Po prezentacji sztandaru uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i odśpiewali hymn szkoły. Następnie poczty sztandarowe zostały wyprowadzone, a honorowi goście i przyjaciele szkoły przybili symboliczne gwoździe na pamiątkowej tablicy.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30