Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Single

W Przemyślu już wkrótce pojawi się „Mała Amal”

Już wkrótce w Przemyślu na zaproszenie Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna pojawi się absolutnie niezwykła postać! Mała Amal (Little Amal). Mała Amal to gigantyczna, trzy metrowa marionetka przedstawiająca małą syryjską dziewczynkę. Symbolizuje ona wszystkie dzieci cierpiące z powodu wojen i konieczności opuszczania domu oraz oddzielenia od rodzin.

Nie bez powodu będziemy gościć tak symboliczną postać. Trwająca wojna na Ukrainie spowodowała, że tysiące ludzi szukają schronienia w Polsce. Jednym z najważniejszych miejsc i przystanków, gdzie szukają pomocy po przekroczeniu granicy jest Przemyśl. Uciekający to przede wszystkim matki z dziećmi, które są przerażone i nie rozumieją tak naprawdę dlaczego spotykają je tak okrutne chwile.

Lalka Amal w dniu 12 maja br. o godz. 12.00 zawita do Przemyśla i spotka się z mieszkańcami naszego miasta oraz z tymi którzy przybyli tu całkiem niedawno. Przywitamy Amal przed Dworcem Głównym PKP w Przemyślu i wybierzmy się z nią na spacer naszymi ulicami do Rynku Przemyskiego. Ten wędrowny festiwal sztuki będzie niezwykłą reakcją artystyczną na tragedie i cierpienia doświadczane przez najmłodszych i ich rodziny ale też nadzieją na lepsze jutro.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do udziału w w/w przedsięwzięciu delegacje uczniów wraz z nauczycielami reprezentujących szkoły powiatu przemyskiego. W celu ustalenia szczegółów organizacyjnych proszę koniecznie o kontakt do dnia 6 maja br. (piątek) z pracownikiem Działu Organizacji Imprez PCKiN ZAMEK Sylwią Król Tel. 16 678 50 61 wew. 23.

Celem projektu jest przypomnienie nam o naszym wspólnym dobru -jakim jest pokój i sprawienie aby świat nigdy nie pozostał obojętny na losy milionów ludzi bezbronnych wobec bezwzględnej machiny zła – wojny.

 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30