Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

„Warsztaty Bożonarodzeniowe”

Oprac.:  Magdalena Błachut, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasiczynie

 

 

W sobotę 16.12.23 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Przemyśl filia w Ujkowicach odbyły się „Warsztaty Bożonarodzeniowe”, które zostały zorganizowane i sfinansowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krasiczynie pełniącą funkcję biblioteki powiatowej oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Przemyśl filia w Ujkowicach.

Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego przywitania i wprowadzenia do tematu przez prowadzących. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w zależności od tego, jaką ozdobę chcieli wykonać tj. łańcuchów, pająków, stroików i wieńców. Każda grupa otrzymała zestaw materiałów, w tym stroiszu świerkowego, słomy, wici wierzbowych i brzozowych, bibuły, ozdób, wstążek, kleju i różnego rodzaju ozdobnych elementów.

Uczestnicy mieli możliwość wykorzystać swoją wyobraźnię i kreatywność, aby stworzyć unikalne i przyciągające oko dzieła sztuki. Prowadzący pokazywali różne techniki, takie jak wiązanie gałązek, kompozycję kolorów i rozmieszczenie ozdób.

Czas na warsztatach mijał szybko, gdy wszyscy skupieni byli na tworzeniu swojego rękodzieła. Pracę umilał kubek ciepłej herbaty, melodia kolęd i pastorałek oraz rozmowy o tradycjachi zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.Na zakończenie warsztatów odbyła się prezentacja wykonanych prac a uczestnicy mogli zabrać je na pamiątkę do domu.

Warsztaty bożonarodzeniowe były bardzo udane, dały możliwość wspólnego spędzenia czasu oraz były doskonałą okazją do rozwijania kreatywności i zdobywania nowych umiejętności.

Fotorelacja z warsztatów do obejrzenia na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Przemyślu.

 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30