W dniach 14–17 stycznia 2014 r. w Powiecie Przemyskim gościła 6-osobowa delegacja z partnerskiego powiatu Saarpfalz w Niemczech, w ramach projektu, pt. „Współpraca polsko-niemiecka na rzecz zwiększenia konkurencyjności szkolnictwa ponadgimnazjalnego”, dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Comenius Regio. Było to kolejne spotkanie partnerów projektu, realizowanego od 2012 r.

W składzie delegacji uczestniczyli przedstawiciele niemieckich instytucji: Urzędu Powiatu Saarpfalz, Regionalnego Instytutu Pedagogicznego i Medialnego (LPM), Stowarzyszenia Europejskiego Kształcenia i Wychowania Ekologicznego „Spohn Haus” oraz szkół: Christian-von-Mannlich-Gymnasium w Homburgu i Szkoły im. Willi Grafa w Centrum Kształcenia Zawodowego Powiatu Saarpfaz w Sankt Ingberg. Ze strony polskiej w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Przemyskiego, Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyslu oraz Zespołu Szkół im. Aleksandra Fredry w Nienadowej i Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku.

W programie spotkania zrealizowano dwa ważne przedsięwzięcia zaplanowane w ramach projektu. W dniu 15 stycznia 2014 r. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się seminarium poświęcone podsumowaniu konkursu międzyszkolnego na film i plakat promujący szkołę, wykonany przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu przemyskiego i niemieckiego Powiatu Saarpfalz. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody, wręczone przez Pana Jana Pączka Starostę Przemyskiego i przedstawicieli delegacji niemieckiej. Pierwsze miejsce w kategorii „film” zajęła drużyna uczniów z LO im. I. Krasickiego w Dubiecku w składzie: Katarzyna Chruścicka, Monika Michalik, Sylwia Binko i Katarzyna Owarzany. Pierwsze miejsce za wykonanie najlepszego plakatu zdobył Patryk Głowacz, również z Liceum Ogólnokształcące im. I. Krasickiego w Dubiecku. Podczas seminarium zaprezentowano również nagrodzone filmy i plakaty promujące szkoły Powiatu Przemyskiego.

W drugiej części seminarium przedstawiciele niemieckich szkół powiatu Saarpfalz omawiali przebieg konkursów w swoich szkołach oraz prezentowali prace wykonane przez niemieckich uczniów. Dla wszystkich uczestników seminarium zaskakujące było inne podejście uczniów polskich i niemieckich do wykonania swoich prac. Prace polskich uczniów były bardzo realistyczne: zawierały zdjęcia i hasła promujące szkoły, natomiast niemieccy uczniowie wykonali artystyczne prace w sposób bardziej abstrakcyjny, posługując się różnymi formami graficznymi i skrótowymi hasłami o głębokiej treści. Na przykład, praca jednego z uczniów nawiązywała do ogłoszeń osób poszukiwanych na „dzikim zachodzie”. Zróżnicowane formy wykonanych prac oraz w szerszym kontekście edukacja artystyczna w szkołach polskich i niemieckich – były tematem ożywionej dyskusji polskich i niemieckich partnerów projektu.

W dniu 16 stycznia 2014 r. głównym przedmiotem seminarium, które odbyło się w siedzibie Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu, była metodologia opracowania strategii rozwojowych. Temat ten wynikał z uzgodnionego wcześniej z partnerami niemieckimi, kolejnego etapu projektu, tj. opracowania strategii poprawy konkurencyjności szkół ponadgimnazjalnych. Prezentację na temat zagadnień strategicznych przeprowadził Piotr Słaby – ekspert z Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Przemyślu. Oprócz merytorycznego spotkania partnerów projektu Comenius Regio, goście niemieccy mieli możliwość zwiedzania miasta Przemyśla i przemyskich muzeów (Narodowego Muzeum Ziemi Przemyskiej, Muzeum Historii Miasta Przemyśla i Muzeum Twierdzy Przemyśl). Spotkanie partnerów projektu było okazją do owocnych dyskusji i wymiany poglądów na tematy związane z edukacją.