Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Województwo Mazowieckie wspiera finansowo Powiat Przemyski poszkodowany w wyniku czerwcowych powodzi i nawałnic

Województwo Mazowieckie wspiera finansowo Powiat Przemyski poszkodowany w wyniku czerwcowych powodzi i nawałnic.
W dniu 3 grudnia 2020 r. w Warszawie podpisana została umowa o udzielenie pomocy finansowej przez Sejmik Województwa Mazowieckiego dla poszkodowanego Powiatu Przemyskiego w wyniku czerwcowych nawałnic. Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu 200 tys. zł. Pieniądze z budżetu Mazowsza zostaną przeznaczone na remont drogi powiatowej nr 2067 (prawie 2,5-kilometrowy odcink) Hucisko Nienadowskie – Dubiecko – Sielnica, która uległa mocnym zniszczeniom podczas powodzi.
Umowę w imieniu Sejmiku Województwa Mazowieckiego podpisał Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, w imieniu Powiatu Przemyskiego natomiast Marek Kudła Wicestarosta Przemyski oraz Ryszard Gołębiowski Członek Zarządu Powiatu Przemyskiego. Stronom towarzyszył Mieczysław Kasprzak Poseł RP, który u Marszałka Adama Struzika interweniował w sprawie pomocy dla Powiatu Przemyskiego, tak mocno doświadczonego podczas powodzi, które latem nawiedziły nasz powiat. Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów podziękowań, zrozumienia i samorządowej solidarności, zwłaszcza teraz w dobie COVID-19.
Po oficjalnym podpisaniu umowy Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego podjął gości w swoim gabinecie, gdzie w miłej i życzliwej rozmowie wymieniono się wzajemnymi, samorządowymi doświadczeniami. Przedstawiciele powiatu poinformowali dokładnie o sytuacji jaka miała miejsce w naszym powiecie za przyczyną czerwcowych kataklizmów pogodowych. Podjęto też rozmowy na temat współpracy pomiędzy samorządem Powiatu Płockiego, leżącym w Województwie Mazowieckim, a Powiatem Przemyskim na niwie gospodarczej, społecznej, kulturalnej i turystycznej. Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego przyjął zaproszenie na otwarcie drogi po remoncie.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30