INFORMACJA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI I DRÓG

Wręczenie nagród w konkursie „MISTRZ ORTOGRAFII” i „MISTRZ MATEMATYKI”

Oprac.: Paula Jurkiewicz

XIX Spotkanie Ortograficzne dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”, a także VII Spotkanie Matematyczne o tytuł „MISTRZA MATEMATYKI” pod honorowym patronatem Bożeny Ryczan  Starosty Przemyskiego.

W konkursie ortograficznym w I etapie (konkursy gminne i szkolne w szkołach miejskich) wzięło udział 241 uczniów z 7 gmin powiatu przemyskiego (Bircza, Krasiczyn, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica) i 6 szkół przemyskich: SP nr 4, SP nr 6, SP nr 11, SP nr 15, SP nr 16, NSP Nr 2 Kamon. Do drugiego etapu – finału zakwalifikowało się 25 uczniów.

W konkursie matematycznym w I etapie (konkursy gminne i szkolne w szkołach miejskich) wzięło udział 163 uczniów z 6 gmin powiatu przemyskiego (Bircza, Krasiczyn, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica) i 8 szkół przemyskich: SP nr 4, SP nr 6, SP nr 11, SP nr 16, SP nr 17, NSP Nr 2 Kamon,NSP  im. I. Newtona,SP Stowarzyszenia Absolwentów I LO.
Do drugiego etapu – finału zakwalifikowało się 27 uczniów.

Sponsorami głównych nagród czyli za miejsce I i II była Bożena Ryczan Starosta Przemyski, zaś za miejsce III i wyróżnionych Nadleśnictwo Krasiczyn, za co serdecznie dziękujemy.

Uroczyste rozdanie nagród dla uczestników obu konkursów odbyło się w Starostwie Powiatowym w Przemyślu w dniu 21 maja 2024 r. Bożena Ryczan Starosta Przemyski wraz
z Dariuszem Warchołem Zastępcą Nadleśniczego Nadleśnictwa Krasiczyn oraz Markiem Kuźmiekiem Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Krasiczynie, Grzegorzem Szopą Dyrektorem Szkoły Podstawowej  Nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu  wręczali dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu ortograficznego i matematycznego.
Pani Starosta podziękowała również nauczycielom za przygotowanie uczniów do tak trudnych zmagań oraz organizatorom konkursu – Pani Marcie Kostce za kontynuację konkursu ortograficznego, Pani Aldonie Maksym za włączenie się w jego organizację, a Pani Agnieszce Ziębie i Anecie Hadam za organizację konkursu matematycznego.

Laureatami konkursów w roku 2024 zostali:

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobył Szymon Rzepa SP Walawa.Nauczycielem chłopca jest Pani Alicja Jakubczak.

II miejsce i tytuł Wicemistrza „wywalczył” Piotr Popielec SP Medyka przygotowany przez Panią Elżbietę Malec.

III miejsce zajęli ex aequo:Maciej Prachowski – uczeń Pani Anety Hadam SP nr 16
w Przemyślu i Kornel Buczek – uczeń Pani Elżbiety Jaszczyszyn SP Maćkowice.

Na wyróżnienie zasłużyli: Amelia Drąg z SP w Nizinach  (nauczyciel- Pani Beata Kanas)
i Szymon  Kruk ze SP nr 16 w Przemyślu (nauczyciele:  Pani Bogusława Kaczmarska i Pani Izabela Gawczyńska – Bacza).

I miejsce i tytuł Mistrza Matematyki zdobył Daniel Dębowski SP Ujkowice. Nauczycielem chłopca jest Pani Beata Biały.

II miejsce i tytuł Wicemistrza „wywalczyli” ex aequo: Jakub Dusik – uczeń Pani Anety Hadam SP nr 16 w Przemyślu i Szymon Rzepa SP Walawa – uczeń Pani Alicja Jakubczak

III miejsce zajął Maciej Prachowski – uczeń Pani Anety Hadam SP nr 16 w Przemyślu

Wyróżnieni zostali także: Maja Choma z SP nr 6 w Przemyślu ( nauczyciel – Pani Marzena Przybycień) i Kornelia Stachowska ze SP w Nehrybce
(nauczyciel – Pani Ada Dorociak).