Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Współpraca – na szlaku do Euro 2012

23-24 lutego 2012 r. we Lwowie odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów, polityków i ludzi biznesu z Przemyśla, Stalowej Woli i Lwowa. Organizatorami cyklu konferencji pod nazwą „Współpraca – na szlaku do Euro 2012″ byty stowarzyszenia: Przemyski Konwent Społeczno – Gospodarczy oraz Lwowska Kongregacja Kupiecka. 

 

 

Wsparcie poprzez aktywny udział polskiej delegacji udzielili: posłowie Renata Butrym i Marek Rząsa oraz Starosta Przemyski Jan Pączek. W szerokiej delegacji ludzi biznesu uczestniczyli m.in. Roma Stępka prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Przemyślu oraz Jan Piszak- prezes Przemyskiego Konwentu Społeczno – Gospodarczego. Konwencja spotkania to rozmowa o problemach rozwoju transgranicznego obu gospodarek lokalnych w regionach lwowskim i przemyskim, wspólnych pomysłach na rozwój regionu w której aktywnie i na bieżąco uczestniczyli przedstawiciele władz obu regionów.

 

 

Tym razem myślą przewodnią była próba wypracowania wspólnych możliwości inwestycji proekologicznych po obu stronach granicy. W celu dalszego kontowania i konkretyzowania rozpoczętych rozmów strony postanowiły przygotować projekt powołania wspólnej Galicyjskiej Izby Przemysłowo Handlowej jako podmiotu ukierunkowanego na rozwój terenów pogranicza i dokonywania wspólnych działań biznesowych. Według projektu założycielami Izby były stowarzyszenia z Podkarpacia i okręgu lwowskiego; członkami honorowymi zaś przedstawiciele władz samorządowych z obu województw.

 

 

Na zakończenie, delegacja polska złożyła kwiaty na grobach Orląt Lwowskich.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30