Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Single

Współpraca Polsko – Ukraińska

W dniu 18 maja br. delegacja powiatu przemyskiego udała się do Starego Sambora celem przyjęcia podpisania protokołu wykonawczego do umowy o partnerstwie i współpracy. Najważniejszym tematem debat było sfinalizowanie budowy przejścia granicznego Malhowice- Niżankowice wraz z infrastrukturą.

Rozważano również tematykę projektów unijnych będących osią ścisłej współpracy na najbliższe lata. Ważnym elementem naszej współpracy jest również ważny w kontekście historycznym i pamięci o pomordowanych „Marsz Żywych” do miejscowości Salinka Dobromilska, w której to NKWD dokonała rzezi polskich oficerów i ludności ukraińskiej. Istotnym elementem współpracy w najbliższym roku będzie organizacja dwóch ważnych imprez odbywających się na granicy tj. Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa oraz przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju.

Uzgodniono także wspólne uczestnictwo w polskich i ukraińskich świętach narodowych oraz lokalnych. W związku ze zbliżającym się właśnie dniem niepodległości Ukrainy zostanie rozegrany międzynarodowy turniej piłki nożnej młodzików (rocznik 2002 i młodsi), na który została zaproszona do Starego Sambora reprezentacja z terenu gmina Bircza.

W delegacji uczestniczyli ze strony polskiej Starosta Przemyski Jan Pączek, Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Ryszard Adamski, Sekretarz Powiatu Przemyskiego Jerzy Góralewicz, zaś ze strony Ukraińskiej Przewodnicząca Rady Rejonu Stary Sambor Tatiana Terlecka wraz z przedstawicielami rady oraz Wójt Niżankowic Wołodymir Smoliński. 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30