Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Zapraszamy na POWITANIE LATA 2024

Single

Wymiana młodzieży

  W dniach od 21 do 30 września 2016 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dubiecku uczestniczyli w wymianie z rówieśnikami ze szkoły Christan von Mannlich z Homburga. Mimo trudności finansowych i organizacyjnych partnerstwo między szkołami trwa nieprzerwanie już od 2008 roku. 

     Wymiana miała na celu nawiązywanie nowych przyjaźni i kontaktów międzynarodowych, poznawanie kultur innych krajów oraz zwiedzanie ciekawych miejsc. Innym, równie ważnym aspektem była oczywiście komunikacja. Młodzież przez cały tydzień porozumiewała się w języku niemieckim i angielskim, co niezwykle poszerzyło ich wiedzę i pozwoliło doskonalić praktyczne umiejętności językowe. Dzięki zakwaterowaniu u niemieckich rodzin licealiści mieli możliwość zobaczenia jak wygląda codzienne życie w innym kraju. 

     Plan wyjazdu był niezwykle bogaty. Uczniowie wzięli udział w licznych zajęciach szkolnych, podczas których chętnie współpracowali z nauczycielami i rówiesniakami. Uczniowie z LO w Dubiecku zwiedzali najbardziej interesujące miejsca i miasta takie jak: Merzig, Orscholz, Saarbrücken. Podczas wycieczki do Strasburga uczniowie mieli możliwość odwiedzenia Parlamentu Europejskiego. 

    Gospodarze bardzo angażowali się w organizację różnych atrakcji dla goszczącej u nich młodzieży. Poza planowanym programem, rodziny zabierały swoich gości w wiele ciekawych miejsc, dzięki czemu nigdy się nie nudziliśmy. 

     Wymiana była dużym urozmaiceniem, niezwykłą lekcją i atrakcją dla obu szkół. Nawiązane podczas wyjazdu znajomości i przyjaźnie nie skończyły się wraz z powrotem do domu, ale trwają nadal. Uczniowie LO w Dubiecku niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę naszych przyjaciół z Homburga. 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30