Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Wypożyczalnia sprzętu pielęgnującego i rehabilitacyjnego dla mieszkańców powiatu przemyskiego

Oprac.: M. Dachnowicz

Mamy to! Umowa na uruchomienie wypożyczalni sprzętu pielęgnującego i rehabilitacyjnego dla mieszkańców powiatu przemyskiego podpisana!
Dzięki staraniom powiatu przemyskiego w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, 23 maja 2022 roku podpisana została umowa na uruchomienie wypożyczalni z dostępem do sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego. Jej realizacja będzie możliwa dzięki pozyskanym środkom z EFS w ramach RPO WP 2014-2020. Wartość całości projektu to ponad 1 mln złotych, a dofinansowanie unijne wynosi ponosi 974 tysiące złotych. Umowę w imieniu beneficjenta czyli powiatu przemyskiego podpisał starosta przemyski Jan Pączek, wicestarosta przemyski Marek Kudła przy kontrasygnacie skarbnika powiatu przemyskiego Agnieszki Parygi a ze strony Wojewódzkiego Urzędu Pracy – dyrektor Tomasz Czop. Podpisującym stronom towarzyszył wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz zastępcy dyrektora. Realizacja tego projektu będzie dużym wsparciem dla wszystkich osób, którzy na codzień zmagają się z niepełnosprawnością i innymi problemami zdrowotnymi swoich bliskich. Możliwość wypożyczenia profesjonalnego sprzętu czy udział w szkoleniach w których bliscy dowiedzą się, jak opiekować się osobami chorymi z pewnością sprawią, że opiekunowie nie pozostaną zostawieni samym sobie a otrzymają realne wsparcie. Wypożyczalnia i szkolenia dla opiekunów mają na celu pomoc w opiece domowej nad osobą chorą lub niepełnosprawną, która potrzebuje profesjonalnego sprzętu. Opieką ma zostać objętych co najmniej 180 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz 50 osób sprawujących nad nimi opiekę. Projekt ma być realizowany do grudnia 2023 roku.
Wypożyczalnia znajdować się będzie w Przemyślu w budynku przy ul. Waygarta 1. Na potrzeby wypożyczalni zostaną udostępnione trzy pomieszczenia o powierzchni użytkowej 70 m2. W celu utworzenia wypożyczalni sprzętu wykonany zostanie spadowy podjazd oraz adaptacja pomieszczeń, aby były dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Wypożyczalnia będzie czynna w dni robocze, od poniedziałku do piątku, kilka godzin dziennie. Sprzęt będzie udostępniony nieodpłatnie. Działalność wypożyczalni przewiduje także transport sprzętu, w szczególności w przypadku wielkogabarytowych sprzętów oraz dojazd doradców do miejsca zamieszkania osób potrzebujących wsparcia w celu nauki obsługi sprzętu w warunkach domowych.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30