Zapraszamy na Dożynki Powiatowe

Wyścig Szosowy Przemyśl Tour 2024: Niepowtarzalna Okazja dla Miłośników Kolarstwa!

Już 25 sierpnia 2024 roku Przemyśl stanie się areną dla jednej z najbardziej ekscytujących imprez kolarskich tego roku – Wyścigu Szosowego Przemyśl Tour 2024. Start zlokalizowany na Placu Niepodległości zaplanowany jest na godz. 10.30, a trasa prowadzić będzie przez niezwykle malownicze tereny Pogórza Przemyskiego, oferując uczestnikom niezapomniane widoki i sportowe wyzwania.

Historia i Geneza Wyścigu

Przemyśl Tour to stosunkowo nowa inicjatywa, która jednak od razu zyskała sobie sympatię wśród amatorów kolarstwa. Wyścig ten jest naturalnym rozwinięciem pasji kolarskich, które od lat kultywowane są w Przemyślu, mieście z bogatą tradycją organizowania wyścigów MTB oraz innych imprez kolarskich. To także kolejny krok po sukcesach takich wydarzeń jak CYKLOKARPATY i FAMILY CUP. Pomimo trudności związanych z pandemią i sytuacją na Ukrainie, organizatorzy z wielką determinacją powracają do idei wyścigu szosowego, który będzie wyjątkowym wyzwaniem dla wszystkich uczestników.

Trasa Przemyśl Tour 2024: Dla Kolarzy z Prawdziwego Zdjęcia

Przemyśl Tour 2024 to nie tylko rywalizacja, ale także okazja do podziwiania uroków przyrody i zabytków Przemyśla. 77-kilometrowa trasa jest zróżnicowana i pełna atrakcji. Na uczestników czekają:

• Przejazd Doliną Sanu – miejsce o wyjątkowej urodzie, gdzie każdy zakręt odsłania nowe, zachwycające widoki.
  • Mur de Tatarska – słynny podjazd, znany z Tour de Pologne, który sprawdzi kondycję każdego kolarza.
  • Zabytki Przemyśla – trasa wiedzie obok takich perełek architektury jak zamek, katedra, ratusz i wiele innych.

Nie można zapomnieć o trudnych podjazdach na Zalesie, Krępak czy Boguszówkę, które z pewnością wycisną z kolarzy siódme poty, ale jednocześnie dostarczą niesamowitej satysfakcji.

Dlaczego Warto Wziąć Udział?

Przemyśl Tour 2024 to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również wspaniała okazja do spędzenia sierpniowego weekendu w jednym z najpiękniejszych miast Polski. Wincentiada – Święto Patrona Miasta Przemyśla, które odbędzie się w tym samym czasie, zapewni mnóstwo dodatkowych atrakcji, od koncertów po ciekawe wydarzenia kulturalne. To idealny moment, aby połączyć pasję do kolarstwa z relaksem i zwiedzaniem Przemyśla.

Podziękowania i Zaproszenie

Pragniemy serdecznie podziękować naszym Partnerom Strategicznym: Miasto Przemyśl oraz Prezydent Miasta Przemyśla,Powiat Przemyski i Starosta Powiatu Przemyskiego, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych oraz INDUSTRIE CELTEX, a także Sponsoromoraz Partnerom samorządowym i technicznym – których wymieniliśmy na grafice – za wsparcie w organizacji Przemyśl Tour 2024. Bez Was ta wspaniała inicjatywa nie mogłaby się odbyć!

Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie internetowej www.przemysltour.pl oraz w naszych mediach społecznościowych, gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje.Niebawem podamy więcej informacji związanych z zabezpieczeniem wyścigu, terminarzem zamknięcia ulic lub ich wykorzystania w sposób szczególny. Już teraz jako organizator Fundacja Sportowa Przemyśl Tour serdecznie dziękujemy Wam za wyrozumiałość i chęć współpracy na rzecz promocji naszego miasta.

Do zobaczenia na starcie oraz mecie w Przemyślu! Niech moc kolarstwa będzie z Wami!