Wyższy Kurs Obronny w Rzeszowie
W dniu 15 kwietnia 2026 r. Pani Bożena Ryczan – Starosta Przemyski – rozpoczęła dwudniowe szkolenie praktyczne w ramach Wyższego Kursu Obronnego, organizowanego w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.
Szkolenie, przygotowane przez Wojewodę Podkarpackiego, poświęcone jest zagadnieniom związanym z systemem obronnym państwa, zarządzaniem kryzysowym oraz współpracą administracji rządowej i samorządowej w sytuacjach zagrożenia. Spotkanie ma na celu podniesienie kompetencji przedstawicieli samorządów w zakresie reagowania na sytuacje kryzysowe i realizacji zadań obronnych na poziomie lokalnym.
W szkoleniu uczestniczą starostowie, wicestarostowie oraz przedstawiciele władz miast z terenu województwa podkarpackiego. Zajęcia odbywają się w dniach 15–16 kwietnia 2026 r. w siedzibie urzędu wojewódzkiego w Rzeszowie.
Oprac.: E. Gierczak
Fot.: J. Żygadło/ PUW Rzeszów, https://www.facebook.com/teresakubashul1










































