Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego

Single

XII finał „Spotkań Ortograficznych”

W dniu 4 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół w Birczy odbył się już po raz  XII  finał  „Spotkań Ortograficznych” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” pod honorowym patronatem Starosty Przemyskiego Pana Jana Pączka. Organizatorkami tego konkursu są Panie Alicja Dobosz i Marta Kostka. 

 

 

W pierwszym etapie konkursu uczestniczyło 321 uczniów z 9 gmin i 7 szkół przemyskich. Do  drugiego etapu zostało  zakwalifikowanych 48 uczniów.  Odbył się on 14 maja 2014 r. w ZSzOI w Przemyślu. Etap ten wyłonił 20 finalistów – uczniów ze szkół w Birczy, Dubiecku, Kuźminie, Medyce, Stubnie,  Torkach i Trójczycach oraz w Przemyślu: SP-4, SP-6, SP-11, SP-15, SP-16 i SP-Muzycznej. Uczniowie pisali niełatwe dyktando oraz uzupełnili 100 luk w teście naszpikowanym trudnościami ortograficznymi. Laureaci udowodnili, że są najlepsi w powiecie wśród swoich rówieśników.

Zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Martyna Hajduk z SP nr 4 w Przemyślu. Miejsce II zajęły: Kamila Szpunar z SP w Stubnie i Aleksandra Sowa z ZS w Birczy. Miejsce III zdobyły  Karolina Grządziel i Katarzyna Grządziel z SP w Torkach.  Wyróżnienie otrzymała Dominika Dymon z SP w  Dubiecku. 

Nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu wręczył Pan Piotr Worosz – Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji. Nagrodę dla Mistrza – aparat fotograficzny oraz albumy dla zdobywców II miejsca ufundowało Starostwo Powiatowe w Przemyślu, a nagrody  dla zdobywców III miejsca  oraz wyróżnienie ufundował Wydział Edukacji Urzędu Miasta Przemyśla. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy za udział oraz nagrody książkowe od  Pani Aliny Dąbek – menadżera regionalnego Wydawnictwa MAC.

Nauczycielom  przygotowującym uczniów do konkursu dyplomy wręczył wizytator  Oddzaiłu KO w Przemyślu Pan Bartosz Szymański.

Jak co roku, dyplomy dla uczniów i nauczycieli przygotowało Starostwo Powiatowe w Przemyślu.

 

 

W pracach komisji konkursowej uczestniczyły: Dorota Mazurek, Danuta Wojdylak, Halina Kasprzyk, Elżbieta Musiał, Elżbieta Malec, Stanisława Okołowicz i Małgorzata Mazur – Włodek. Jury wyraziło uznanie dla wysokiego poziomu konkursu.

Uczestnicy  XII finału Spotkań Ortograficznych  zostali bardzo miło przyjęci przez gospodarza konkursu Panią Martę Kostkę. Finaliści zjedli smaczną pizzę, a zaproszeni Goście i nauczyciele przy kawie i ciastku mieli okazję podzielić się wrażeniami z konkursu. Pan Wojciech Bobowski – Przewodniczący Rady Gminy w Birczy   podziękował  wszystkim za wieloletnią działalność i popularyzację poprawności ortograficznej wśród uczniów. Konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością i na stałe wpisał się do kalendarza imprez oświatowych organizowanych na szczeblu powiatowym.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30