Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Zapach tytoniu nad Przemyślem unosił się już po raz osiemnasty. Można rzec, przemyskie Święto Fajki osiągnęło pełnoletniość.

Oprac.: M. Dachnowicz

Wkroczyło w swoją dorosłość z czeską fajką. Zbigniew Bednarczyk z pracowni fajki Mr Bróg w Ostrowie – główny organizator zdradził, że w roku przyszłym będzie to fajka francuska. Na fajkowym kiermaszu swoje wyroby prezentowali fajkarze przemyscy i czescy. Kulminacyjnym punktem imprezy była koronacja Króla Fajki 2023. Imprezę rozpoczęła natomiast parada fajkarzy i gotowanie na żywo czeskiej zupy czosnkowej. Tradycyjnie przed muzeum dzwonów i Fajek wspólnie zapalono gigantyczną fajkę umiejscowioną w okolicy muzeum. Każdy z zacnych gości dorzucił doń garść aromatycznego tytoniu. Tam też zaproszeni goście i organizatorzy wygłosili swoje przemowy. W imieniu organizatorów jako pierwszy głos zabrał prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, a na zakończenie starosta przemyski Jan Pączek.
Starosta przemyski Jan Pączek oraz wicestarosta przemyski Marek Kudła wzięli udział w vipowskim konkursie palenia fajki. Starosta zajął 9 miejsce a wicestarosta 6.
Z okazji „Święta Fajki” Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej przygotowało wystawę pt. „Fajki, cygarniczki, akcesoria fajczarskie…” Są to najnowsze, jeszcze nieprezentowane eksponaty.
Wystawę można oglądać w głównym budynku muzeum do końca lipca.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30