Otwarcie wyremontowanego odcinka drogi powiatowej Wara – Stara Bircza

4 grudnia  w Starej Birczy w obecności władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych dokonano oficjalnego otwarcia  gruntownie wyremontowanego odcinka drogi powiatowej Wara – Stara Bircza.

STAROSTA PRZEMYSKI JAN PĄCZEK ZAPRASZA GOŚCI DO PRZECIĘCIA WSTĘGI

Odcinek objęty przebudową 17,5 km ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju ruchu turystycznego, przebiega bowiem przez wyjątkowo urokliwe tereny (Lipa, Malawa, Jawornik Ruski), umożliwia również lepsze połączenie z Bieszczadami i szybszy dojazd do przejścia granicznego w Krościenku.

KSIĄDZ DZIEKAN STANISŁAW KOT DOKONUJE POŚWIĘCENIA DROGI

Inwestycja ta mogła być zrealizowana dzięki temu, że zapewniono współfinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013. Kosztorys inwestorski opiewał na prawie 7,8 mln złotych. Po przetargu (w którym rywalizowały 4 firmy) okazało się,  że można je wykonać za niespełna 6,1 mln złotych. Taką, najkorzystniejszą  ze wszystkich, ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych  z Sanoka. 64 procent kosztów zadania pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, 17,89 procent to dotacja Gminy Bircza, zaś 17,99 procent to środki własne Powiatu Przemyskiego.

ODCINEK WYREMONTOWANEJ DROGI POWIATOWEJ STARA BIRCZA-WARA

Na wzmiankowanej trasie odnowiono nawierzchnię, utwardzono pobocza, odmulono rowy, wypro-filowano skarpy, odremontowano przepusty, zamontowano bariery energochłonne i wykonano szereg innych, niezbędnych prac.